خبرنگاران در شهرهای زیر 20 هزار نفر بیمه می شوند امسال در هر خانواده روستایی یک نفر بیمه خواهد شد

خبرنگاران در شهرهای زیر 20 هزار نفر بیمه می شوند امسال در هر خانواده روستایی یک نفر بیمه خواهد شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: به منظور کمک به قشر پر تلاش رسانه، خبرنگاران ساکن در شهرهای زیر 20 هزار نفر بیمه می شوند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، محمد رضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در حاشیه همایش سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در بندر جاسک  با اعلام این خبر افزود: این افراد می توانند زیر پوشش پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایری قرار بگیرند.

وی ادامه داد: برای تحقق برنامه بیمه کردن 3 میلیون و 400 هزار خانوار در کشور با هزینه 17 میلیارد ریال، امسال به ازای هر خانوار روستایی، یک نفر بیمه می شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور اظهار داشت: برای تامین اجتماعی و مبارزه با فقر برنامه هایی به دولت ارایه شده که از یکی از این برنامه ها تحقق بیمه شدن قشر بازمانده از بیمه ها است.

واعظ مهدوی گفت: وظیفه اصلی ما پوشش افراد بخش کشاورزی و روستاییان بوده ولی براساس قراردادی که با بهزیستی داریم ، بیمه زنان سرپرست خانوار هم مد نظر است.

وی تصریح کرد: زنان شاغل صیاد می توانند به عنوان بیمه گر اصلی زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گیرند.

 

عضویت یک میلیون و ۶۴۰ هزار نفر در صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: یک میلیون و ۶۴۰ هزار نفر عضو صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند.

محمد رضا واعظ مهدوی در اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در جاسک گفت: هر فرد با پرداخت ۲۴۰ هزار تومان و داشتن حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال سال سن می‌تواند به عضویت صندوق درآید.

وی با بیان اینکه دولت با پرداخت دو برابر این مبلغ فرد بیمه شده را حمایت می‌کند، تصریح کرد: صندوق برای حمایت از روستانشینان و سایر جوامع هدف شرایط عضویت را تسهیل کرده و بیمه شده می‌تواند با پرداخت یک سوم حق بیمه به عضویت صندوق درآید.

 

اشتغال روستایی در سال 97 مورد توجه ویژه دولت است

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: در سال 1397 برنامه های اشتغال فراگیر، توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر 20هزار نفر جمعیت و توسعه اشتغال حمایتی مورد توجه ویژه قرار می گیرد.

محمد رضا واعظ مهدوی افزود: بیمه روستاییان که رسالت و وظیفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است توسط دولت پیگیری می شود و در حقیقت بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت و درمان صندوق بیمه های اجتمایی روستاییان خدمت های مهم برای روستاییان و بیمه شدگان فراهم می کند.

وی افزود: این صندوق در نظام لایه بندی تامین اجتمایی در لایه بیمه های پایه قرار دارد و دولت ضعف وجود کار فرما را برای روستاییان جبران می کند.

واعظ مهدوی در ادامه گفت: هر چند دولت سهم کارفرما را پرداخت می کند اما اشتغال یکی از دغدغه های مهم دولتمردان است که روستایی باید شغل و در آمد داشته باشد تا بتواند سهم خود را پرداخت کند.

 

بیمه اجتماعی خدمتی ارزشمند برای تامین معیشت مردم است

 

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: بیمه اجتماعی خدمت ارزشمندی است که حداقل معیشت را برای مردم تامین می کند.

محمد رضا واعظ مهدوی افزود: کارگزار باید حوزه عملکرد خود را شناخته و افراد فاقد بیمه روستایی را شناسایی و افرادی ‌که فاقد هر گونه بیمه اجتماعی هستند را تحت پوشش قرار دهد.

وی گفت: اقدام های مهمی از سوی دولت و نظام برای روستاییان و عشایر صورت گرفته که بیمه اجتماعی یکی از اساسی ترین کارهایی بود که پس از گذران سال ها از تاسیس آن، امروز به بار نشسته است.

وی ادامه داد: نگرانی دوران کهنسالی روستاییان با طرح بیمه اجتماعی برطرف می‌شود و ساکنان روستاها می‌ توانند از خدمات بیمه اجتماعی که مبنای آن حمایت از روستاییان است بهره مند شوند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: آرمان‌ ها و سرمایه های انقلاب متعلق به همه ملت از جمله روستاییان است و این یاران باوفا، کم توقع و همیشه همراه انقلاب و نظام هستند لذا باید تلاش شود تا بیشتر خدمات در روستاها ارایه شود و روستاییان از مراجعه به شهرها برای دریافت خدمات بی نیاز شوند.

همچنین مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هرمزگان نیز در این همایش افزود: هفده هزار هرمزگانی برای استفاده از مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی کلی، و بازماندگان عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان هستند.

محمد علی دشوارگر با اشاره به فعالیت ۱۳ ساله صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در هرمزگان، تصریح کرد: تاکنون ۲۰۲ خانوار از مزایای بلند مدت صندوق بهره‌مند شدند.

دشوارگر با اشاره به اینکه پارسال شمار افراد بیمه شده دراستان ۳۴ درصد در مقایسه با سال ۹۵ رشد داشت، خاطرنشان کرد: دولت برای اشتغال روستائیان تسهیلاتی با سود ۵ درصد، ۶ درصد و ۱۰ درصد پرداخت می‌کند.

فرماندار جاسک نیز در این همایش گفت: بیمه اجتماعی روستاییان خدمتی ماندگار و بلند مدت است و توجه به آن حتی از خدمات عمرانی مهم تر است از این رو همه دهیاران و شوراهای اسلامی باید نسبت به این موضوع جدی تر عمل کنند.

محمد احمدی افزود: بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر براساس اصل 29 قانون اساسی و بهره مندی همه آحاد جامعه از تامین اجتماعی فعال شده است و باعث می شود تا از میزان مهاجرات روستاییان به شهرها کاسته شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 580
  • 3,888,835
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©