در اولین جلسه هم اندیشی دستگاه های متولی جامعه عشایر در سال 97 مقرر شد برگزاری نخستین گردهمایی عشایر استان فارس

در اولین جلسه هم اندیشی دستگاه های متولی جامعه عشایر در سال 97 مقرر شد برگزاری نخستین گردهمایی عشایر استان فارس

دستگاه های متولی جامعه عشایری استان فارس در جلسه‌ای توافق کردند نخستین گردهمایی عشایر استان فارس را برگزار کنند.


به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، کمالی  ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به مدعوین گفت: استان فارس با بیش از 250 کارگزاری و 127 هزار بیمه شده دارای مقام سوم جذب بیمه شده در کشور است که 6700 خانوار از بیمه شدگان  عشایر استان هستند .

کمالی در ادامه با اشاره به این مطلب که توسعه هر فعالیتی منوط به توسعه فرهنگی است و عشایر بدلیل شرایط زندگی از فقر رسانه ای برخوردارند گفت :باید دست در دست هم دهیم تا این قشر از جامعه که بسیار زحمتکش هستند همانند دیگر اقشار جامعه از خدمات بیمه ای بهره مند شوند و با به عضویت در آمدن در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر  آینده ی این عزیزان تأمین شود.

سپس کمالی با اشاره به اینکه بالغ بر 12 درصد عشایر کل کشور در فارس زندگی می کنند و بیش از 25 درصد گوشت کشور را استان فارس تأمین می‌کند گفت: باید از تمام ظرفیت دستگاه های مرتبط برای اطلاع رسانی خدمات و مزایای صندوق استفاده شود تا ان شاءالله در آینده ای نزدیک شاهد به عضویت در آمدن تمامی عشایر و پوشش صد درصدی این عزیزان باشیم.

در ادامه بهرامی مدیر کل امور عشایر گفت: از آنجا که اقتصاد خانواده های عشایری وابستگی شدیدی به مرتع و طبیعت دارد لزوم برخورداری از مزایای بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر بیش از پیش به نظر می رسد و از 30 هزار خانوار عشایری فارس برآورد ما این است که حدود 12 هزار خانوار عشایری واجد شرایط عضویت در صندوق هستند که تقریبا 50 درصد از این آمار به عضویت درآمده اند.

سپس افسری فرمانده سپاه عشایر با بر شمردن مزایای بیمه که خود نوعی محرومیت زدایی از عشایر غیور است،  گفت: تمام توان مجموعه  سپاه عشایر استان آماده  همکاری در راستای تحقق اهداف صندوق است.

در ادامه نجفی مدیر آموزش و پرورش عشایر استان گفت: تبلیغات و اطلاع رسانی و همچنین ایجاد انگیزه را در افزایش استقبال عشایر موثر خواند وآمادگی  آموزش و پرورش عشایری را در برگزاری جلسات توجیهی معلمان عشایری اعلام کرد.

سپس بدری معاون حمایت از خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره)استان گفت : از 130هزار خانوار تحت پوشش این نهاد 11 هزار خانوار به عضویت صندوق در آمده اند و کما فی سابق کمیته امداد آمادگی هر نوع  همکاری در جهت حفظ عزت و کرامت انسانی جامعه ی هدف را دارد.

در این جلسه مقرر شد، طرح توجیهی استفاده عشایر از بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر تهیه شود تا از محل در آمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده که در اختیار فرمانداران قرار دارد 50 در صد حق بیمه عشایر که به عضویت صندوق در آیند پرداخت شود.

همچنین گردهمایی عشایری در تاریخ 24 تیرماه جاری  با همکاری صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر فارس، سپاه عشایر، امور عشایر،آموزش و پرورش عشایر برگزار شود.

در بخشی دیگر از این مصوبات مقرر شد در کلیه برنامه های فرهنگی و جشنواره‌ها ی مربوط به سپاه عشایر،امور عشایر و آموزش و پرورش عشایر از صندوق برای تبلیغ و ترویج دعوت بعمل آید.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,198
  • 3,874,499
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©