مدیر استان همدان در کارگاه آموزشی کارگزاران : کارگزاران صندوق، اشتغال خرد را با بیمه روستائیان پیوند دهند

مدیر استان همدان در کارگاه آموزشی کارگزاران : کارگزاران صندوق، اشتغال خرد را با بیمه روستائیان پیوند دهند

به همت مدیریت استان همدان، کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در این استان در یک کارگاه آموزشی شرکت کردند.


به همت مدیریت استان همدان، کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در این استان در یک کارگاه آموزشی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی، این کارگاه آموزشی با سخنان مهدی سماواتی، مدیر استان همدان آغاز شد. وی با ارائه گزارش کاملی از وضعیت آماری صندوق در استان، به تشریح نقاط قوت فعالیت کارگزاری­ ها پرداخت و در ادامه اقدامات صورت گرفته و در دست اجرا را تشریح کرد.

سماواتی گفت: دولت گام های ارزشمندی در حوزه سلامت جامعه و حمایت اجتماعی از روستائیان و عشایر برداشته و اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد، مصداق حمایت دولت از روستائیان و عشایر است. 

وی ادامه داد: کارگزاران صندوق در سراسر استان باید حضور در مناطق محروم را اولویت نخست کار خود بدانند.

سماواتی با اشاره به موفقیت برخی از کارگزاری ها در جذب مخاطبان بیشتر گفت: کارگزاران باید با حضور در روستاها، به صورت چهره به چهره با مردم صحبت و آنان را از خدمات صندوق آگاه کنند.

مدیر صندوق در استان همدان به مبحث مهم اشتغال روستائیان اشاره کرد و ادامه داد: دولت دوازدهم حمایت جدی از مشاغل روستایی را در دستور کار قرار داده و به همین منظور، سامانه کارا را طراحی و اجرا کرده است.

سماواتی گفت: افراد با ورود به این سامانه که تحت نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد، طرح های خود را با ویژگی زود بازدهی یا اشتغال خرد پایدار ثبت می کنند و پس از تایید طرح، وام هایی با نرخ سود کم به آنان پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: وظیفه کارگزاران در این بخش، پیوند دادن بیمه روستائیان با اشتغال خرد در روستاها است. کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی موظفند صاحبان طرح های اشتغالزا را در روستاها شناسایی و آنان را برای ثبت طرح در سامانه کارا راهنمایی کنند.

در ادامه این نشست، دو تن از کارشناسان دفتر استان به آموزش نمایندگان کارگزاری ها در بخش های مختلف پرداختند و در پایان به سوالات کارگزاران پاسخ دادند.

گفتنی است این جلسه در سالن همایش های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان و با حضور تمامی کارگزاران برگزار شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©