مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات : بیمه‌شدگان صندوق، صاحب حساب‌های انفرادی می‌شوند

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات : بیمه‌شدگان صندوق، صاحب حساب‌های انفرادی می‌شوند

با طراحی یک سامانه جدید، امکان افتتاح حساب های انفرادی برای بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر فراهم شد.


مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از آماده شدن سامانه نرم افزاری صندوق ذخیره سرمایه خبر داد و گفت: در این سامانه محاسبات انفرادی به روش مشارکت معّین (dc) و همراه با صدور کارنامه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، محسن کهتری، ثبت پارامتریک اطلاعات بیمه‌شدگان را از ویژگی‌های نرم‌افزار جدید دانست و ادامه داد: با تغییر پارامترها و یا داده‌ها، نتایج نیز تغییر می‌کند و بنابراین امکان رصد و پایش لحظه‌ای عملکرد در حساب های انفرادی وجود خواهد داشت.

به گفته مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات صندوق، قرار است این نرم‌افزار به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گیرد تا زمینه تحقق یکی از وعده‌های دولت در برنامه‌های توسعه کشور فراهم شود. طبق ماده 5 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، برقراری بیمه تکمیلی بازنشستگی، به «افتتاح حساب‌های انفرادی شخصی جهت بیمه‌شدگان با مشارکت فرد بیمه‌شده» منوط شده است و افتتاح حساب‌های انفرادی برای اعضا از تکالیف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر محسوب می‌شود.

آماده‌سازی نرم‌افزار حساب‌های انفرادی بیمه‌شدگان صندوق همچنین اقدامی در راستای پشتیبانی از نظام لایه‌بندی تامین اجتماعی  تلقی می‌شود و با هدف ایجاد لایه بیمه‌های تکمیلی برای عشایر و روستائیان تنظیم شده است.

کهتری با اشاره به تلاش متخصصان فناوری اطلاعات برای تهیه یک نرم‌افزار مناسب و کم‌خطا ادامه داد: پس از راه‌اندازی آزمایشی، رضایت کاربران سنجیده می‌شود و در صورت رضایت آنان، برنامه جدید جایگزین نرم‌افزار فعلی خواهد شد.

  گفتنی است مدیرعامل صندوق، از تلاش همکاران واحد آمار و فناوری اطلاعات تقدیر و ابراز امیدواری کرده است که برقراری حساب‌های انفرادی و لایه بیمه تکمیلی برای اعضای تحت پوشش، زمینه خیزش و تحول در خدمات‌رسانی صندوق، افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان و ارتقای مطلوبیت بیمه اجتماعی را برای روستائیان و عشایر فراهم آورد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,205
  • 3,874,506
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©