واعظ مهدوی در دیدار صمیمانه با همکارن صندوق : امیدواریم زکات فطره مان برخوردای همگان از نعمت بیمه باشد

واعظ مهدوی در دیدار صمیمانه با همکارن صندوق : امیدواریم زکات فطره مان برخوردای همگان از نعمت بیمه باشد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر گفت :روستائیان و عشایر مخاطب ماه رمضان هستند و دعاهایی که در این ماه خوانده شود  همگی برای تشویق و رسیدگی به محرومان است.


دیدار صمیمانه مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با همکاران ستاد مرکزی به بهانه تبریک عید فطر برگزار شد . به گزارش روابط عمومی محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق گفت: گرسنگی ایام ماه رمضان تمرینی برای رسیدگی به فقراست و آموزش آن این است که افراد در روز باید به فکر دیگران خصوصاً نیازمندان و فقرا باشند .باید تلاش کنیم نعمت ها را به صورت همگانی بین افراد تقسیم کنیم و محرومیت را از بین ببریم .

وی افزود : فلسفه تشکیل این صندوق برخورداری از نعمت بیمه برای همگان است. نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مهمترین هدفش بیمه پایه است  برای افرادی که نمی توانند از  سایر بیمه ها استفاده نمایند از این بیمه برخوردار شوند . دولت باید بیشترین همت خود را بر این لایه معطوف کند و عمده فعالیت دولت روی این لایه بیمه ای صورت می گیرد . زمانی که فرد نتواند و دارای مشکلات باشد می تواند از لایه مساعدتی برخوردار گردد که افراد کم توان،یتیمان و … در این گروه قرار می گیرند این افراد درآمد کمی دارند و همیشه ریزش های پایین در لایه مساعدت های اجتماعی قرار دارد هدف در لایه مساعدت اجتماعی باید توانمندسازی افراد باشد تا بتوانند به مرور از این لایه خارج و به لایه بیمه پایه وارد شوند.

واعظ خاطر نشان کرد: در لایه بیمه های پایه، آینده افراد تضمین می شود. نباید برای جامعه هدف توقع بیجا به وجود آوریم ، استراتژی ما این است که باید کف نیاز را تامین و سطح یک را همگانی کنیم عده ای از افراد نمی توانند حتی از سطح یک برخوردار شوند و عده ای در سطح هشت بیمه می شوند. باید امکانات را بیشتر و حداقل بیمه را برای همگان فراهم نماییم همه ما هدفمان این است که در آستانه عید فطر زکات فطره مان برخوردای همگان از نعمت های الهی باشد و نعمت بیمه یکی از این نعمات است. در صندوق در راستای سیاست های انسانی ، فقرزدایی وتامین اجتماعی کار می کنیم اگر چه حقوق پرداختی ما به مستمری بگیران زیاد نیست اما می تواند زندگی افراد را تامین نماید.دولت در لایه مساعدت های اجتماعی 11 هزار میلیارد تومان هزینه می کند این قدم مهم و موثری است و از لحظ استراتژیک باید کارهایی انجام شود که بتوانیم بودجه بیشتری از این مبلغ را جذب نموده و در راستای جذب بیمه شدگان و برخورداری بیمه برای همگان استفاده نماییم دولت باید گوش خود را تیز کند تا صدای فقرا را بشنود چون صدای آنها ضعیف است . روستائیان و عشایر مخاطب ماه رمضان هستند و دعاهایی که در این ماه خوانده شود  همگی برای تشویق و رسیدگی به محرومان است

واعظ مهدوی با اشاره به رد طرح بازنشستگی افراد با 60 سال سن و 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه عنوان کرد : بحث کاهش سن بازنشستگی برای صندوق هزینه ایجاد می کند که خوشبختانه مجلس این طرح را رد کرد هر چقدر بیمه شدگان زودتر بازنشسته شوند به ضرر خودشان خواهد بود و هرچه سنوات پرداختی ایشان بیشتر باشد حقوق بیشتری دریافت نموده و این به نفع بازنشستگان است.

امیدواریم مجموعه اقداماتی که صورت گرفته و دردست اجرا داریم به نفع گروه های کم درآمد جامعه ،روستائیان و عشایر تمام شود و این پوشش را برای تمامی این افراد خصوصا در مناطق کم درآمد فراهم آوریم

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 98
  • 3,888,353
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©