پیام تسلیت مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان به مناسبت درگذشت استاد فرهیخته جامعه شناسی؛ دکتر قانعی راد

پیام تسلیت مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان به مناسبت درگذشت استاد فرهیخته جامعه شناسی؛ دکتر قانعی راد

انالله وانا الیه راجعون   سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آن است که نامش به نکویی نبرند   خبر درگذشت استاد فرهیخته جامعه شناسی کشور، مرحوم دکتر قانعی راد ...


انالله وانا الیه راجعون

 

سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز

مرده آن است که نامش به نکویی نبرند

 

خبر درگذشت استاد فرهیخته جامعه شناسی کشور، مرحوم دکتر قانعی راد در فضایی آکنده از تاسف و ناباوری دریافت شد. دکتر قانعی راد استادی دردمند و الگوی روشنفکر مسئول و متعهد بود. تلاش و مبارزه همیشگی استاد علیه نابرابری های اجتماعی از سویی و گسترش و کارآمدسازی آموزش، بهداشت و درمان در کشور از سوی دیگر، نمونه ای درخشان از رویکرد بین بخشی در علوم اجتماعی را شکل داده است. دغدغه همیشگی ایشان توسعه اجتماعی فقرا و محرومان و امکان پذیر ساختن رقابت در گروه های کم توان اجتماعی بود. او در تمام عمر پربرکت خود شجاعانه علیه رویکرد بنیادگرایانه سرمایه داری که در سراسر جهان به تضعیف بخش عمومی منجر شده است، مبارزه کرد و به ویژه در مورد حاکمیت این رویکرد در تصمیم گیری های اقتصادی و اجتماعی کشورمان هشدار داد. دکتر قانعی راد گسترش و تعمیق بخش عمومی را شرط لازم توسعه اجتماعی ایران عزیز و برخورداری فقرا و محرومان از آموزش و سلامت و توانمندسازی آنان را شرط ضروری رقابت پذیری آزادانه در جامعه می دانست. 

فقدان این استاد فرهیخته و مسئول یقینا ضایعه ای جبران ناپذیر در جامعه علمی کشور است؛ اگرچه آموزه های دردمندانه او و نام نیک ایشان هیچگاه از ذهن اندیشمندان علوم اجتماعی کشور زدوده نخواهد شد و راه مردم گرایانه او توسط دوستان و شاگردانش زنده نگه داشته خواهد شد.

اینجانب این ضایعه تالم آور و جبران ناپذیر را به جامعه علمی کشور و علی الخصوص همکاران مرکز تحقیقات سیاست های علمی کشور و انجمن جامعه شناسی، نیز خانواده ارجمند آن استاد فرهیخته تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال مسالت می نمایم تا پایمردی و استواری ایشان در حمایت از حقوق فقرا و مستضعفان را باقیات الصالحات و مایه آمرزش و غفران شان قرار دهد.

دکتر محمدرضا واعظ مهدوی

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 757
  • 4,128,021
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©