گزارش تفصیلی سفر یک روزه مدیرعامل صندوق به شهرستان شهریار واعظ مهدوی: ترویج بیمه اجتماعی روستائیان یعنی تکثیر «کرامت انسانی»

گزارش تفصیلی سفر یک روزه مدیرعامل صندوق به شهرستان شهریار واعظ مهدوی: ترویج بیمه اجتماعی روستائیان یعنی تکثیر «کرامت انسانی»

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر صبح روز دوشنبه با سفر به شهرستان شهریار، ابتدا از کارگاه کارآفرین برتر شهرستان دیدن کرد و سپس در نشستی با فرماندار شهریار، به تشریک مساعی با ایشان ...


مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر صبح روز دوشنبه با سفر به شهرستان شهریار، ابتدا از کارگاه کارآفرین برتر شهرستان دیدن کرد و سپس در نشستی با فرماندار شهریار، به تشریک مساعی با ایشان پرداخت. وی در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیاران شهرستان شهریار حاضر شد و در سخنان کوتاهی اهمیت بیمه روستایی و ثمرات اجتماعی، اقتصادی  و فرهنگی توسعه آن را تشریح کرد. افتتاج دفتر شهرستان کارگزاری صندوق و نشست با کارگزاران این شهرستان از دیگر برنامه های این سفر چند ساعته بود.

 

بازوی کمکی کارآفرینان روستایی

دکتر محمدرضا واعظ مهدوی در دیدار از کارگاه دوزندگی روکش صندلی خودرو که صاحب آن به عنوان کارآفرین برتر شهرستان ان با برشمردن ویژگی های بیمه روستاییان به خصوص برای کارفرمایان از فعالیت های فاطمه پاریاب تقدیر به عمل آورد.

فاطمه پاریاب که کار خود را از سال 1380 و با چند کارگر آغاز کرده است، اکنون با همرهای 30 کارگر که بیشتر آنها از زنان سرپرست خانوار و چند تن از معلولان هستند تولید بخشی از روکش های صندلی خودرو پراید را به عهده دارد.

محمدرضا واعظ مهدوی در دیدار خود از این کارگاه با بیمه کردن یکی دیگر از کارگران کارگاه، در گفتگو با فاطمه پاریاب و بررسی مشکلات موجود بیان کرد «صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر با پرداخت دو سوم بیمه روستاییان بازوی کمکی محکمی برای کارفرمایان و کارآفرینان روستایی است. این صندوق با بیمه شاغلان روستایی، آینده امید بخشی را برای آنها فراهم می کند.»

* اعتماد به نفس به روستاها بازگشته است

محمدرضا واعظ مهدوی در دیدار با فرماندار شهرستان شهریار بر آگاه سازی روستاییان درباره اهمیت بیمه روستاییان گفت و بر اطلاع رسانی گسترده در این باره تاکید کرد.

بنابر گفته مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر، فقط 30 درصد از روستاییان شهرستان شهریار از بیمه روستاییان بهره‌مند هستند و هدف صندوق جذب افراد بیشتری است که این مهم با همکاری استانداری و اطلاع رسانی گسترده محقق می شود.

بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر شامل افراد 18 تا 50 سال می شود که هر فرد می تواند با پرداخت فقط یک سوم از سهم بیمه، از مزایای آن بهره ببرد. بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر از ده تا 40 سال را شامل می شود یعنی فردی که 40 سال سابقه بیمه داشته باشد می تواند 40 روز حقوق به صورت مستمری دریافت کند.

در ادامه حضور محمدرضا واعظ مهدوی در فرمانداری شهرستان شهریار دیدار و نشست ایشان با اعضای شورای اسلامی روستا و دهیاران شهرستان شهریار برگزار شد.

در ابتدای این نشست نورالله طاهری، فرماندار شهرستان شهریار سخنرانی کرد که در بخشی از صحبت های خود با تاکید بر اهمیت بیمه روستاییان گفت: «بیمه روستاییان کار مُدرنی است که در روستاها صورت می گیرد و کشاورزان را تحت حمایت خود قرار می دهد. این بیمه کمکی است که از سوی دولت برای امید بخشی به روستاییان صورت می گیرد.»

فرماندار شهرستان شهریار با تاکید بر جنبه امیدبخشی بیمه روستاییان آن را عامل مهمی در جهت ایجاد اعتماد به نفس در اقشار روستایی دانست و گفت:«اینکه روستاییان می توانند درآمدی ثابت داشته باشند آن هم با پرداختی اندک، در ایجاد اعتماد به نفس برای آنها و حفظ ساختار روستا و نگه داشتن روستاییان در روستاها بسیار موثر است، اتفاق مهمی که یکی از اهداف دولت بوده و هست.»

نورالله طاهری همچنین بیان داشت که تلاش ما باید این باشد که امکان بهره‌مندی همه روستاییان از بیمه روستایی را فراهم کنیم.

* زدودن چهره فقر از روستاها با آینده نگری

مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر در دیدار با اعضای شورای اسلامی روستا و دهیاران شهرستان شهریار از اهمیت آینده نگری در همه اقشار جامعه گفت و البته جایگاهی که آینده نگری در آبادانی دارد. ایشان همچنین با تاکید بر فقرزدایی، یکی از راه های موثر فقر زدایی از روستاها را آینده نگری دانست و استفاده از خدمات بیمه روستایی را سرمایه گذاری برای آینده معرفی کرد، آینده نگریی که به شدت در دور کردن چهره فقر از روستاها میتواند موثر باشد.

در ادامه این نشست رئیس شورای شهر شهرستان شهریار با بیان مشکلات پیش روی روستاییان و کشاورزان به بیان مسئله مهم و بغرنج فقر در جوامع روستایی پرداخت و درخواست ارائه راهکار از مسئولان را داشت.

همچنین مهدی ابارشی، مسئول صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر در تهران با مد نظر قرار دادن مشکلات روستاییان از جمله فقر، در این نشست از اهمیت بیمه روستایی در جهت فقرزدایی گفت و تاکید کرد: «اگر روستاییان ما از همان سال های ابتدایی راه اندازی صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر در تهران به عضویت آن درآمده بودند، هم اکنون با درآمد و مستمری ثابتی که در اختیار داشتند می توانستند هم به چرخه اقتصادی روستا کمک کنند و هم از فقر رهایی یابند.»

در پایان نشست حکم بازنشستگی چند تن از اعضای صندوق، توسط مسئولان حاضر به آنها اهدا شد.

در ادامه سفر به شهرستان شهریار مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر با کارگزاران این شهرستان دیدار کرد و از کارگزاران برتر تقدیر به عمل آورد. همچنین مقرر شد هر ماه مدیران جلسه ای را با کارگزاران برای مرور قوانین اساسی و بیمه در کشور و بیان مشکلات و ارائه راهکارها برگزار کنند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 612
  • 3,888,867
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©