محمد نظری مدیر استان آذربایجان شرقی : میانگین سنی بیمه‌شدگان استان به ۳۵ سال رسید

محمد نظری مدیر استان آذربایجان شرقی : میانگین سنی بیمه‌شدگان استان به ۳۵ سال رسید

نشست سراسری کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایرآذربایجان‌شرقی با هدف تبادل نظر و انتقال تجربیات کارگزاری‌های صندوق در مناطق مختلف استان برای فرهنگ‌سازی و ترویج بیمه اجتماعی در بین روستائیان و عشایر در تبریز برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی صندوق، در این نشست که به میزبانی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی برگزار شد، مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور استان‌ها و کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور طی سخنانی به تبیین برنامه‌های صندوق در سال ۱۳۹۷ پرداخت.

مصطفی شریعتی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دومین صندوق بیمه بزرگ کشور و اولین صندوقی است که در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی تاسیس شده، اظهار داشت: این صندوق، بیشترین کمک دولتی را دریافت می‌کند به طوری که میزان مشارکت دولت در این صندوق برخلاف تامین اجتماعی ۱۰ درصد می‌باشد.

وی خطاب به پرسنل و کارگزاری‌های صندوق گفت: فعالیت و خدمت خود را با اهمیت بدانید چرا که خدمت به جامعه روستایی، کشاورزی و عشایری کمتر از خدمت در مساجد نیست.

شریعتی در ادامه سخنانش با اشاره به موفقیت‌های صندوق خاطرنشان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان‌شرقی در چندین شاخص مهم، رتبه نخست کشوری را از آن خود کرده که بیشترین جمعیت بیمه شده، بیشترین درصد پوشش و بیشترین میزان مستمری‌بگیران از آن جمله است.

وی با بیان اینکه هنوز طرح بازنشستگی صندوق شروع نشده، گفت: با وجود این امر هم اکنون ۷۰ درصد حق بیمه دریافتی از بیمه شدگان صندوق، در قالب پرداخت مستمری‌های مختلف به جامعه روستایی و عشایری کشور باز می‌گردد.

وی همچنین با اشاره به طرح پالایش کارگزاری‌های صندوق در سال‌های اخیر افزود: در این طرح با حذف، ادغام و تغییر برخی از کارگزاری‌ها، تعداد کارگزاری‌ها از  ۳۶۰۰ مورد به حدود ۱۹۰۰ کارگزاری کاهش یافت که این امر زمینه افزایش میانگین درآمد ماهیانه کارگزاری‌ها از ۵ میلیون ریال به ۱۷ میلیون ریال را فراهم ساخت. 

شریعتی رتبه‌بندی کارگزاری‌ها و کاهش فاصله پرداخت حقوق کارگزاری‌ها از چند ماه به یک ماه را از دیگر موفقیت‌های صندوق در سال گذشته برشمرد و گفت: صندوق در تلاش است این فاصله را به کمتر از ۱۰ روز برساند.

وی ادامه داد: همچنین با الکترونیکی شدن فرآیند تشکیل پرونده‌ها، امکان صدور احکام در عرض یک ماه میسر شده است.برنامه‌ریزی برای جذب حداقل یک نفر از هر خانواده، استفاده از ظرفیت خیرین، جذب بیمه‌شدگان جوان با سطح درآمدی اول و تلاش در راستای تحت پوشش قرار دادن فعالان برخی حوزه‌ها مانند جامعه قالیبافان، زنبورداران و فعالان حوزه صنایع دستی و گردشگری از اولویت‌های صندوق در سال ۹۷ می‌باشد.

مدیر استانی صندوق نیز در افتتاحیه این نشست با اشاره به تاکید مدیرعامل صندوق بر برگزاری نشست‌های ماهیانه کارگزاران در استان‌ها افزود: تبادل نظر و انتقال تجربیات کارگزاری‌های صندوق در مناطق مختلف استان برای فرهنگ‌سازی و ترویج بیمه اجتماعی در بین روستائیان و عشایر و نیز ارائه آموزش‌های ضمن خدمت و مستمر به کارگزاری‌ها در حوزه‌های مرتبط با وظایف فنی صندوق از جمله حوزه‌های نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی و تعهدات قانونی و فناوری الکترونیک از اهداف عمده نشست کارگزاران می‌باشد.

محمد نظری، تشریح دستورالعمل‌های ابلاغی و رفع ابهام از برخی مشکلات کاری در حوزه فعالیت کارگزاران و شرکای اجتماعی صندوق را از دیگر موضوعات مطرح شده در این قبیل نشست‌ها اعلام کرد.

وی با تشریح سهمیه تکلیفی برای جذب و تمدید عضویت بیمه‌شدگان صندوق در سالجاری اظهار داشت: برابر همین سهیمه، علاوه بر تمدید عضویت ۱۱۹ هزار نفر از اعضای موجود صندوق، تلاش می‌شود طی سال ۹۷ بالغ بر ۱۸ هزار بیمه شده جدید بویژه افراد زیر ۳۰ سال در استان تحت پوشش قرار گیرند.

وی با بیان اینکه براساس اطلاعات سامانه بیمه‌گری سبا، از ابتدای سالجاری ۲۵۰۰ نفر متقاضی عضویت در صندوق استان شده‌اند، گفت: همچنین از میان ۱۷۲ هزار بیمه‌شده فعلی صندوق، بالغ بر ۲۰ هزار نفر نسبت به پرداخت حق عضویت سالانه خود اقدام کرده‌اند که اثرات آن در پایداری منابع مالی صندوق بسیار حایز اهمیت است.

مدیر استان آذربایجان شرقی ، میانگین سنی بیمه‌شدگان جدید را ۳۵ سال اعلام کرد و افزود: این امر حاکی از استقبال و گرایش جوانان روستایی و عشایر استان برای مشارکت در این طرح ملی است.

وی با معرفی کارگزاران معین در شهرستان‌های ۲۱ گانه استان، گفت: کارگزاران معین نقش رابط مدیریت استان در ایجاد هماهنگی‌های شهرستانی بویژه در تعامل با فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و سایر ادارات مرتبط با صندوق داشته و شیوه‌نامه فعالیت ایشان بزودی ابلاغ می‌شود.

وی همچنین با اشاره به رتبه‌بندی کارگزاران بر اساس شاخص‌های فنی و ارزیابی صورت گرفته در چهار قسمت ممتاز، یک، دو و سه، از انتخاب ۴ کارگزاری ممتاز از بین ۹۲ کارگزار فعال استان در قالب تعاونی‌های تولید روستایی و عشایری و دهیاران و شرکت‌های طرف قرارداد صندوق از شهرستان‌های هریس، بستان‌آباد و مراغه و تقدیر از ایشان طی همین نشست خبر داد.

نظری، سهمیه کلی استان را ۳۶۱ هزار نفر اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۱۷۲ هزار نفر از سهمیه ابلاغی در سطح استان تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌اند که ۴۷ درصد مشمولین را شامل می‌شود.

وی تعداد مستمری‌بگیران صندوق در آذربایجان‌شرقی را در مجموع ۱۲۵۲۱ نفر اعلام کرد و ابراز داشت: از این تعداد، ۶ هزار نفر بازنشسته پیش از موعد، ۲۵۷ نفر از کارافتاده و ۶۲۶۴ نفر دیگر مستمری‌بگیر فوتی هستند.

شایان ذکر است نشست کارگزاران صندوق در استان آذربایجان‌شرقی بصورت ماهانه و با حضور کلیه کارگزاران به میزبانی دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، فرمانداری‌ها و سایر نهادهای همکار صندوق در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار خواهد شد و تلاش می‌شود از این فرصت برای افزایش همکاری بین نهادی برای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به جامعه هدف صندوق بهره‌گیری شود.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,617
  • 4,190,498
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©