گام دیگری برای توسعه مشاغل روستایی و افزایش توان بیمه پردازی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و صندوق کارآفرینی امید تفاهم نامه همکاری امضا کردند

گام دیگری برای توسعه مشاغل روستایی و افزایش توان بیمه پردازی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و صندوق کارآفرینی امید تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایجاد این صندوق را راهکار دولت برای حمایت از روستاییان و عشایر آن هم بعد از انقلاب عنوان کرد و توضیح داد «بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان کارفرما روستاییان را تحت پوشش بیمه ای قرار میدهد و با پرداختن سهم حق بیمه کارفرما، از آنها در برخورداری از مزایای بیمه حمایت میکند.»


تفاهم نامه همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با صندوق کارآفرینی امید به منظور توسعه اشتغال و رفاه اجتماعی در مناطق روستایی از طریق اشتراک منابع و همچنین برنامه های مشترک اجرایی منعقد شد.

بعداز ظهر امروز با حضور اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تفاهمنامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با صندوق کارآفرینی امید در راستای برنامه حمایتی از روستاها در برنامه ششم توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دولت منعقد شد.

محمدرضا واعظ مهدوی در ابتدای نشست انعقاد قرارداد با بیان اینکه اشتغال فراگیر روستایی از برنامه های مهم دولت است با ابراز انزجار و  محکوم کردن رفتارهای هنجارشکنانه ترامپ، رئیس جمهور امریکا و وقاحت نخست وزیر دولت کودککش اسرائیل نگاهی داشت به شرایط موجود و گفت «رفتارهای سخیف  این دو نشان میدهدکه آنها از تمام تفرندهایی که برای منزوی کردن ایران استفاده کرده اند ناامید شده و راه های دیگری را پیش گرفته اند.»

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همچنین اضافه کرد که اکنون با وجود تحریم و خصومت ها ما در شرایطی قرار داریم که قابل مقایسه با شرایط جنگ است. ایشان با بیان اینکه در چنین شرایطی مهمترین استراتژی ما رسیدگی به گروه های محروم است گفت «ما شرایط بدتر از این را هم پشت سر گذاشتیم و این شرایط را هم به خوبی میتوانیم با درایت پشت سر بگذاریم. در چنین شرایطی و با وجود مشکلات ما بیشتر باید متوجه کسانی باشیم که بیشترین احتمال آسیب را دارند و باید چتر حمایتی خود را برای آنها گسترش دهیم.»

محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به لایه های نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، اولین لایه حمایتی را شامل افراد آسیب پذیر جامعه مانند یتیمان، معلولان و … دانست که تحت تکلف دولت هستند. وی با تاکید بر لایه دوم حمایتی که شامل بیمه است بیان داشت «لایه دوم حمایتی بیمه های پایه هستند که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز در این لایه حمایتی قرار دارد. جمع شاغل روستای مانند کشاورزان و دامداران جمعی هستند که چون کارفرما ندارند برای قرار گرفتن زیر چتر حمایتی بیمه هایی چون مستمری، درمانی و …دچار مشکل هستند. البته این مشکل در کل دنیا برای روستاییان وجود دارد.»

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایجاد این صندوق را راهکار دولت برای حمایت از روستاییان و عشایر آن هم بعد از انقلاب عنوان کرد و توضیح داد «بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان کارفرما روستاییان را تحت پوشش بیمه ای قرار میدهد و با پرداختن سهم حق بیمه کارفرما، از آنها در برخورداری از مزایای بیمه حمایت میکند. از این رو امروز می بینیم که بعد از  15 تا 16 سال مردم  دارند از ثمرات آن بهره مند می شوند و اکنون بسیاری در روستاها دارند حکم های بازنشستگی خود را میگیرند.»

محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به اهمیت حمایت از کارآفرینان و باز کردن فضایی برای ایجاد خلاقیت و تشویق آنها انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با صندوق کارآفرینی امید را کاری در راستای تحقق این هدف دانست و   بیان داشت «ما متعهد میشویم کسانی که از طریق صندوق کارآفرینی امید مشغول به کار می شوند را حمایت کنیم و بیمه آنها را به عهده بگیریم. با این همکاری کارآفرینان روستایی را هم تحت پوشش قرار می دهیم.»

در ادامه نشست ،اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تشکر از عنایت محمدرضا واعظ مهدوی و همکاری های ایشان ابراز امیدواری کرد که این همکاری بتواند توسعه بیمه روستایی و حمایت از اشتغال پایدار روستایی را محقق کند.

وی همچنین با تاکید بر امنیت شغلی وحمایت ازکالای ایرانی گفت امنیت شغلی بحث مهمی است که یکی از مولفه های تحقق آن بیمه است. از سوی دیگر کاری که ما میخواهیم انجام دهیم معطوف به حمایت از کالای داخلی است که بیشترین تولید داخلی در روستاها انجام می گیرد.

 

 

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©