اجلاس هم اندیشی سراسری کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر خراسان رضوی برگزار شد

اجلاس هم اندیشی سراسری کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر خراسان رضوی برگزار شد

سنجری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در این همایش گفت: دولت در اختصاص تسهیلات روستایی و عشایری دو هدف و رویکرد عمده را پیگیری و دنبال می نمایدکه یکی بحث توسعه ، تولید و ایجاد اشتغال در روستاها است و دیگری نگهداشت روستائیان در روستاها و مهاجرت معکوس آنها می باشد. 


این اجلاس با حضور شریعتی مدیر کل هماهنگی و نظارت بر امور استانها و کارگزاری ها، سنجری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ، کاظمی مدیر استان ، جمشیدی معاونت سازمان تامین اجتماعی و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایراستان در شهرستان چناران شهر گلمکان برگزار گردید

یه گزارش روابط عمومی درابتدا کاظمی مدیر استان به گزارشی از وضعیت جذب بیمه شدگان در سال 96 و آماری از وضعیت درآمدی و معیشتی خانوارهای روستایی استان پرداخت و رتبه بندی استان را در سطح کشور تشریح کرد و از کارگزاران خواست تا با جذب حداکثری مناطق تحت پوشش کارگزاری در جهت بالابردن رتبه استانی به لحاظ جذب بیمه شده نسبت به جمعیت مشمول استان تلاش کنند.

وی ادامه داد درحال حاضر73000  نفراز بیمه شدگان ،که حدود 55 درصد از کل بیمه شدگان استان را تشکیل می دهند در حال بیمه پردازی هستند که می بایست با تلاش و آسیب شناسی موضوع انفصال های بیمه ای و رفع این مشکلات که منجر به  افزایش  ضریب وفاداری و ماندگاری بیمه شدگان می گردد،  در جهت حفظ منابع صندوق گام برداریم.

کاظمی افزود:از کارگزاران می خواهیم تا با شناسایی کارآفرینان روستایی ، افراد متقاضی وام اشتغال روستایی و مشاغل زود بازده روستایی ضمن معرفی افراد سعی بعنوان تسهیل گر درروندثبت طرح های روستایی در سامانه کارا و اخذ تسهیلات بانکی متقاضیان  مشارکت نمایند و در صورت نیاز به رفع موانع توسط استان موارد را به اطلاع دفتر استان برسانند.

شریعتی عنوان کرد :در هر خانواده روستایی می بایست حداقل یک نفر تحت پوشش  صندوق وجود داشته باشد .

وی گفت: در کنار بیمه اجتماعی آنچه که باعث رشد در روستاها می گردد ایجاد اشتغال و درآمد زایی درخانواده های روستایی است . وی افزود : تا آنجایی که امکان دارد باید در جهت تسهیل گری واشتغال زایی روستائیان کمک نموده و تمامی موارد را به خوبی در نظر داشته باشیم .وی در ادامه سخنان خود به بحث جذب بیمه شدگان جوان روستایی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت :در این مورد حداقل ها و سطح در آمدی پایین خانواده های روستایی را باید در نظر داشته و ابتدا از سطح در آمدی پایین شروع نموده و بعد به ترتیب سطوح درآمدی را افزایش دهید. وی در این همایش به اهم برنامه های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر در سال جاری اشاره کرد و گفت : برای کارگزاری ها بحث کارت شناسایی کارگزاری را پیگیری نموده و انجام خواهیم داد و همچنین صدور پروانه فعالیت و رتبه بندی آنان را با توجه به امکانات و تجهیزات برای کل کارگزاری ها پیگیری خواهیم نمود.

در ادامه سنجری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان طی سخنانی اظهار کرد : یکی از مباحثی که در خانواده ها مطرح است بحث بیکاری جوانان می باشد که در این خصوص خوشبختانه دولت محترم طرح های و بسته های بسیارخوبی را برای خروج از رکود و اشتغال تدوین و در دست اقدام دارد. دولت بسته اشتغال فراگیر را تدوین نموده که یکی از کاملترین بسته ها می باشد و تمام طرح ها ، بسته ها و برنامه های دولت در جهت ایجاد اشتغال پایدار طراحی و برنامه ریزی شده است .

وی به بحث پرداخت تسهیلات جهت اشتغال روستائیان و عشایر اشاره نمود و افزود: با دستور مقام معظم رهبری و تاکید ایشان دولت تسهیلات بسیار خوبی را برای اشتغال روستایی و عشایری و مرز نشین در نظر گرفته است که تمامی این تسهیلات و منابع بصورت قرض الحسنه می باشد. 

سنجری در این همایش گفت: دولت در اختصاص تسهیلات روستایی و عشایری دو هدف و رویکرد عمده را پیگیری و دنبال می نمایدکه یکی بحث توسعه ، تولید و ایجاد اشتغال در روستاها است و دیگری نگهداشت روستائیان در روستاها و مهاجرت معکوس آنها می باشد.  این طرح ها به خوبی می تواند به رونق کسب و کار در روستاها کمک نماید که در همین زمینه می توان از کارگزاری ها و تسهیل گران در روستاها برای اجرای طرح ها به خوبی استفاده نمود.

وی ضمن اعلام آمادگی در این خصوص گفت :چنانچه آموزش و اطلاع رسانی لازم باشد در جلسات  حضور یافته و خوشحال خواهیم شد در این زمینه همکاری نماییم.تسهیلات اشتغال روستایی هم در قالب سرمایه در گردش و هم طرح های توسعه ای و جدید امکان پرداخت برای آنها وجود دارد.وی در همین رابطه تاکید کرد افراد را متناسب با ظرفیت ها شناسایی نموده و به همراه طرح های خوب و مزیت دار معرفی نمایید و این بهترین فرصت برای استفاده از این بسترها خواهد بود.

درادامه این اجلاس جمشیدی معاون مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان با ابراز خشنودی از حضور در جمع کارگزاران به بیان قوانین و مقررات سازمان تامین اجتماعی ، مباحث مربوط به کمیسون های پزشکی و انتقال سوابق بیمه ای پرداخت و به سوالات کارگزاران در این حوزه پاسخ داد.

مهدوی کارگزار معین شهرستان تربت جام ضمن بیان گزارشی از اقدامات صو رت گرفته از سامانه هوشمند اطلاع رسانی تهیه شده توسط کارشناسان کارگزاری بعنوان طرح و ایده برتر رو نمایی کرد. 

در پایان ضمن برگزاری پنل پرسش و پاسخ به سوالات کارگزاران از تعدادی از کارگزاران استان که بیشترین تلاش را جهت جذب بیمه شده جدید در سال 96 داشته اند تقدیر و تشکر شد و لوح یادبودی به همین منظور اهدا شد.

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,213
  • 4,129,477
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©