اختصاص تسهیلات در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی

اختصاص تسهیلات در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی

کلانتری گفت :هدف تسهیلات روستایی، ایجاد اشتغال از نوع پایدار و دایمی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان است.


به گزارش روابط‌ عمومی ، با حضور سید حمید کلانتری معاون محترم تعاون وزیر تعاون ؛ کار و رفاه اجتماعی جلسه کارگروه اشتغال استان کردستان برگزار گردید.

کلانتری گفت : بدستور مقام عالی وزارت و در راستای تسهیل گری جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، آن دسته از متقاضیان تعاونی و غیر تعاونی که در زمینه ضمانت های بانکی برای دریافت این تسهیلات مشکل دارند می توانند از حمایت های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون بهره مند گردند.

وی با بیان اینکه هدف تسهیلات روستایی، ایجاد اشتغال از نوع پایدار و دایمی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان است، افزود: بانک ها در فرایند پرداخت این تسهیلات به متقاضیان، نباید سختگیری زیاد از حد بکار گیرند و مصلحت های ملی را فدای بروکراسی های بانکی نمایند.

کلانتری تاکید کرد وقتی دولت به اختصاص تسهیلات در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی اقدام نموده و خواستار تسریع در جذب آن است، بانک ها حق ندارند به بهانه ضمانت و وثایق، مانع از اجرای طرح شوند.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار استفاده از ظرفیت کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیاتن و عشایر در قالب تعاونی ها، دهیاران و … برای سرعت بخشیدن به جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در کردستان شد

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©