واعظ مهدوی در همایش گرامی داشت روز شهردار و دهیار در بوشهر ایجادسیستم بیمه اجتماعی برای روستائیان، ابتکار نظام است

واعظ مهدوی در همایش گرامی داشت روز شهردار و دهیار در بوشهر ایجادسیستم بیمه اجتماعی برای روستائیان، ابتکار نظام است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در همایش گرامی داشت روز شهردار و دهیار در استان بوشهر خواستار افزایش تعامل بین دستگاه های اجرایی برای افزایش پوشش بیمه ای طبقه مولد کشور شد و ...


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در همایش گرامی داشت روز شهردار و دهیار در استان بوشهر خواستار افزایش تعامل بین دستگاه های اجرایی برای افزایش پوشش بیمه ای طبقه مولد کشور شد و ایجاد نظام بیمه ای برای روستاییان و کشاورزان را یک ابتکار برآمده از دغدغه گسترش عدالت در نظام جمهوری اسلامی خواند.

به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی، محمدرضا واعظ مهدوی در این همایش که با حضور جمعی از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، فرمانداران و بخشداران استان بوشهر برگزار شد، با اشاره به وضعیت کشور و توطئه اجانب برای جداکردن ملت و دولت از هم گفت: در روزگاری که رئیس جمهور هنجارشکن ایالات متحده از براندازی و نابودی اسلام و انقلاب و ایران سخن می گوید، تلاش های ما برای بسط عدالت و تقویت سرمایه اجتماعی در روستاها یک اقدام مهم و موثر است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع با اشاره به سخنان دکتر روحانی در جمع مدیران و کارگزاران ارشد نظام ادامه داد: امروز دشمنی دشمنان آشکارتر شده است چون در مجموع دریافته اند هر دولتی در این کشور بر سرکار بیاید، مستقل از قدرت های استکباری تصمیم می گیرد.

واعظ مهدوی، تنش های اخیر در حوزه اقتصاد را یکی از تبعات اعلام جنگ آمریکا و اسرائیل به جمهوری اسلامی دانست و گفت: در چنین شرایطی، مهم ترین کار گسترش حمایت های اجتماعی از گروه های کمتر برخوردار و آسیب پذیر است.

او به ذکر خلاصه ای از تاریخچه شکل گیری نهادهای اجتماعی پس از انقلاب اسلامی پرداخت و اضافه کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برآمده از تجربه گرانبهای دو دهه اول جمهوری اسلامی است و نشان می دهد ذخیره دانش در کشور به حدی رسیده که بیمه اجتماعی برای روستائیان، کشاورزان و عشایر را یک اقدام اساسی و مهم تلقی می کند.

واعظ مهدوی فلسفه وجودی صندوق بیمه اجتماعی را حمایت از قشری خواند که بدون چشم داشت به تولید می پردازند. او افزود: تجربه فعالیت ها اجتماعی در کمیته امداد، سازمان بهزیستی، تامین اجتماعی، جهاد سازندگی، بنیاد مستضعفان و… تصمیم گیران کشور را به این نتیجه رساند که باید برای کسانی که بیست سی سال زحمت می کشند اما در دوران پیری بی پناه می مانند و حتی بازنشسته هم محسوب نمی شوند، چاره ای اندیشید و طراحی نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی نتیجه این احساس نیاز بود.

واعظ مهدوی روستائیان و عشایر و کشاورزان را سربازان جبهه تولید در کشور نامید و گفت: اهالی روستا در مقایسه با ساکنان شهر بسیار کمتر مصرف می کند، بهره کمتری از امکانات عمومی می برد و الگوی مصرف بهنجارتری دارد. بنابراین دولت در قبال این الگوی مصرف قابل ستایش، خود را متعهد می داند و خلا فقدان کارفرما در مشاغل روستایی و کشاورزی را جبران می کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع (روستائیان، کشاورزان و عشایر) ادامه داد: در صندوق بیمه اجتماعی دولت به جای کارفرما نشسته و برای هر بیمه شده صندوق دو برابر رقم پرداختی را تخصیص می دهد.

او به تجارب جهانی هم اشاره کرد و اظهار داشت: تقریبا در همه دنیا، بحث بیمه روستائیان و کشاورزان به دلیل فقدان کارفرما با مشکل رو به رو است و ایجاد نظام بیمه اجتماعی برای این قشر، ابتکار نظام جمهوری اسلامی است که برآمده از دغدغه گسترش عدالت است.

واعظ مهدوی سه میلیون و سیصد هزار خانوار روستایی را مخاطب صندوق بیمه اجتماعی دانست و گفت: هنوز تعداد بسیاری از خانوارهای روستایی از وجود این خدمت بی اطلاع هستند و بنابراین خواهش ما از همه مسئولان محلی این است که کشاورزان، عشایر و روستائیان حوزه مسئولیت خود را به عضویت در صندوق بیمه اجتماعی ترغیب و تشویق کنند.

وی وضعیت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان در استان بوشهر را نامطلوب عنوان کرد و ادامه داد: طبق خوشبینانه ترین برآوردها، حداقل سی هزار خانوار روستایی در سراسر استان فاقد پوشش بیمه ای هستند و این یعنی جمعیت بزرگی از این قشر، برای تامین آینده خود فکری نکرده است.

واعظ مهدوی با خطاب قراردادن دهیاران استان بوشهر، آنان را معتمدان جامعه روستایی و افسران توسعه روستا خواند و گفت: از شما می خواهیم جامعه روستایی کشور را با این خدمت نظام آشنا کنید و تلاش کنید با گسترش بیمه و کاهش نگرانی از آینده، سرمایه اجتماعی در کشور را افزایش دهید و به این ترتیب خواب دشمنان این کشور را آشفته کنید.

 

حمایت از اشتغال پایدار

پس از سخنان مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع، استاندار بوشهر پشت تریبون قرار گرفت و با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت: یکی از نشانه‌های جوامع توسعه یافته، گسترش و توسعه نهادهای اجتماعی و افزایش کیفیت خدمات اجتماعی است.

عبدالکریم گراوند با تاکید بر لزوم گسترش خدمات‌رسانی به مردم در مناطق روستایی ادامه داد: مردم در روستاها شایسته تکریم هستند و باید با ارائه خدمات بهتر و باکیفیت‌تر به روستانشینان، رضایت خاطر این عزیزان را جلب کنیم.

او به سخنان مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر اشاره کرد و افزود: روستاها بهترین ظرفیت برای تولید و اشتغال را دارند بنابراین حمایت از تولید و اشتغال در روستاها در دستور کار دولت قرار دارد و در سال جاری شاهد پرداخت تسهیلات بسیار خوب و ارزان‌قیمت به اهالی روستاها برای ایجاد اشتغال پایدار هستیم که بخشی از این تسهیلات پرداخت شده و بخشی نیز در دست اقدام است.

استاندار بوشهر گفت: تسهیلات اشتغال پایدار در واقع صرفا برای عشایر و روستاییان عزیز است و این فرصت را در اختیار روستاییان قرار داده که با تسهیلات کم‌بهره با بازپرداخت مناسب نسبت به ایجاد مشاغل جدید و پایدار اقدام کنند که استقبال خوبی نیز تاکنون شده است.

گراوند توسعه اشتغال را فرصتی برای افزایش پوشش بیمه اجتماعی در روستاها خواند و ادامه داد: روستاها باید به کانون تولید و اشتغال تبدیل شوند و به فضل خدا انتظار داریم تا پایان نیمه نخست امسال، وضعیت اشتغال روستایی رشد محسوسی داشته باشد.

استاندار بوشهر بر لزوم آموزش دهیاران تاکید کرد و گفت: آشنایی روستائیان با خدمات بیمه اجتماعی مستلزم برگزاری دوره‌های آموزشی با کیفیت برای دهیاران است.

گراوند ضمن تشکر از همکاری های مدیریت صندق و دفتر امور روستایی استانداری بوشهر گفت: همه دستگاه ها موظفند برای گسترش پوشش بیمه اجتماعی در روستاها و مناطق عشایری استان فعالیت کنند.

 

اهدای تندیس و احکام صندوق

پس از سخنان استاندار بوشهر، احکام سه نفر از مستمری بگیران صندوق به آنان تقدیم شد. همچنین دکتر واعظ مهدوی با اهدای تندیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از استاندار، معاون عمرانی، مدیرکل دفتر امور روستایی و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی به دلیل تعامل با صندوق و همکاری در گسترش پوشش بیمه ای تجلیل کرد. تقدیر از دهیاران و کارگزاران نمونه پایان بخش مراسم بزرگ داشت روز دهیار در استان بوشهر بود.

بر پایه این گزارش، محمدرضا واعظ مهدوی در ادامه سفر یک روزه خود به استان بوشهر، از ساختمان صندوق بیمه اجتماعی رکوع در بوشهر بازدید کرد و در جلسه ای با مدیر و کارشناسان مدیریت بوشهر، در جریان روند فعالیت، مشکلات، پیشنهادها و انتقادات آنان قرار گرفت. در این جلسه مقرر شد مدیریت استان ظرف دو ماه پیشنهادات خود برای بهینه سازی فضاهای فیزیکی صندوق در استان بوشهر را به ستاد صندوق ارائه نماید.

حضور در روستای چاهکوتاه و اهدای حکم یکی از بازمانده های مستمری بگیران صندوق از دیگر برنامه های واعظ مهدوی و هیات همراه در سفر به استان بوشهر بود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان کشاورزان و عشایر همچنین در روستای آبپخش دشتستان حضور یافت و حکم بازنشستگی یکی از اهالی این روستا را در منزلش اهدا کرد. در این نشست صمیمانه، واعظ مهدوی میزان رضایت مستمری بگیر صندوق را جویا شد. سردار شمس الدین با ابراز محبت نسبت به میهمانان خود، مستمری بیمه بازنشستگی را موجب آرامش خود خواند و از مسئولان کشور برای ایجاد این امکان تشکر کرد. واعظ مهدوی نیز در حلقه مدیران، کارشناسان و کارگزاران صندوق، رسالت ایشان را خدمت رسانی به این طبقه زحتمکش و قانع دانست و از تلاش های کیانوش کازرونی، مدیر صندوق در بوشهر و خانم علایی، کارگزار فعال دشتستان تقدیر کرد.  

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,754
  • 3,874,055
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©