همایش سراسری کارگزاران استان مرکزی

همایش سراسری کارگزاران استان مرکزی

محمدصادق زهدی: عدالت اجتماعی، ایجاد امنیت و آرامش خاطر، نوع دوستی، همبستگی اجتماعی، رفع محرومیت و فقر و مسئولیت پذیری را از مبانی و اهداف صندوق روستاییان و عشایر است که منجر به توسعه پایدار، امنیت اجتماعی و تأمین فضایل اخلاقی در سطح جامعه می شود


همایش سراسری کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان مرکزی با اهداف آموزشی و هم اندیشی کارگزاری‌های صندوق در مناطق مختلف استان برای فرهنگ‌سازی و ترویج بیمه اجتماعی در بین روستائیان و عشایر در اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق، در این نشست که در اراک برگزار شد، کارشناس مذهبی حجت الاسلام و المسلمین جودکی جهت افزایش انگیزه کارگزاران و در باب اهمیت خدمت به بندگان خداوند مطالب مهمی را از آیات و روایات و متون دینی بیان کرد. وی عملکرد کارگزاران محترم را مصداق عینی خدمت به خلق خدا دانستند و این مطلب را با حدیث ذیل از بحارالانوار تایید کردند قالَ رَسُولُ اللّهِ صلی الله علیه و آله: مَنْ سَعی فِی حاجَةِ اَخیهِ الْمُؤْمِنِ فَکَاَنَّما عَبَدَاللّهَ تِسْعَةَ الافِ سَنَةٍ صآئِما نَهارَهُ، قَائِما لَیْلَهُ  پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله فرمود: کسی که برای رفع نیاز برادر مؤمن خـود کوشـش کـند مثـل این اسـت که نه هزار سال خداوند متعال را عبادت کرده در حالیکه روزها روزه بوده و شبها هم شب زنده داری کرده باشد.

سپس مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور استان‌ها و کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور طی سخنانی به تبیین برنامه‌های صندوق در سال ۱۳۹۷ پرداخت.

مصطفی شریعتی بیان داشت مقرر است همایش کارگزاران سراسر کشور تا پایان سالجاری در تهران برگزار شود و در آن همایش از کارگزاران برتر کشوری تقدیر بعمل خواهد آمد شریعتی اظهار امیدواری کرد که کارگزاران استان مرکزی نیز موفق به کسب رتبه کشوری شوند  لذا از کارگزاران استان درخواست کرد که فعالیت خود را در سطح کارگزار ملی گسترش دهند.

وی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دومین صندوق بیمه بزرگ کشور و اولین صندوقی است که در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی تاسیس شده، اظهار داشت: این صندوق، بیشترین کمک دولتی را دریافت می‌کند به طوری که میزان مشارکت دولت در این صندوق برخلاف تامین اجتماعی ۱۰ درصد می‌باشد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور استان‌ها و کارگزاری‌های صندوق خطاب به پرسنل و کارگزاری‌های صندوق گفت: فعالیت و خدمت خود را با اهمیت بدانید چرا که خدمت به جامعه روستایی، کشاورزی و عشایری کمتر از خدمت در مساجد نیست. وی همچنین با اشاره به طرح پالایش کارگزاری‌های صندوق در سال‌های اخیر افزود: در این طرح با حذف، ادغام و تغییر برخی از کارگزاری‌ها، تعداد کارگزاری‌ها از  ۳۶۰۰ مورد به حدود ۱۹۰۰ کارگزاری کاهش یافت که این امر زمینه افزایش میانگین درآمد ماهیانه کارگزاری‌ها از ۵ میلیون ریال به ۱۷ میلیون ریال را فراهم ساخت. 

شریعتی رتبه‌بندی کارگزاری‌ها و کاهش فاصله پرداخت حقوق کارگزاری‌ها از چند ماه به یک ماه را از دیگر موفقیت‌های صندوق در سال گذشته برشمرد و گفت: صندوق در تلاش است این فاصله را به کمتر از ۱۰ روز برساند.

در ادامه محمدصادق زهدی، سرپرست استان مرکزی با اشاره به شاخص های توسعه پایدار و توضیح این مطلب که صنعت بیمه، یکی از مولفه های توسعه پایدار جوامع محسوب می شود صندوق بیمه روستاییان و عشایر را نیز از این قاعده مستثنی ندانست و عدالت اجتماعی، ایجاد امنیت و آرامش خاطر، نوع دوستی، همبستگی اجتماعی، رفع محرومیت و فقر و مسئولیت پذیری را از مبانی و اهداف صندوق روستاییان و عشایر برشمرد که منجر به توسعه پایدار، امنیت اجتماعی و تأمین فضایل اخلاقی در سطح جامعه می شود

وی همچنین چشم انداز صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایر را بعنوان نهاد تأمین کننده خدمات بیمه های اجتماعی مطلوب با امکان دسترسی آسان ، توأم با کرامت و منزلت برای کلیه آحاد جامعه هدف تبیین نمود   

زهدی با بیان  وضعیت آماری صندوق استان تا پایان خرداد ماه 1397 و اعلام اتمام طرح تطبیق ، از همکاری کارگزاران بابت مشارکت در اجرای طرح مذکور قدردانی نمود.                                                    

وی با تاکید بر دستورات مستمر مدیر عامل محترم صندوق، مبنی بر توانمند سازی ، اشتغال زایی و فقر زدایی از روستاییان، بیان داشت جهت تحقق موضوع فوق، طرح مطالعاتی و پژوهش میدانی با همکاری صندوق استان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مجریان دانشگاه خوارزمی در 64 روستای هدف استان انجام گردیده و از کارگزاران خواست جهت به فعلیت رساندن نتایج مطالعات مذکور، کارگروهی منتخب از کارگزاران استان تشکیل شود.

در ادامه همایش، کارشناسان ستاد مرکزی صندوق با ارائه مطالبی به آموزش کارگزاران پرداختند

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,499
  • 4,124,627
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©