دیدار مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و استاندار آذربایجان غربی 75 هزار مرزنشین آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند

دیدار مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و استاندار آذربایجان غربی 75 هزار مرزنشین آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سفر یک روزه خود به استان آذربایجان غربی، ضمن سخنرانی در اختتامیه دومین دوره مسابقات تواشیح جامعه کار و تلاش کشور، بازدید از کارگزاری های ...


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سفر یک روزه خود به استان آذربایجان غربی، ضمن سخنرانی در اختتامیه دومین دوره مسابقات تواشیح جامعه کار و تلاش کشور، بازدید از کارگزاری های ارومیه و اهدای احکام، با استاندار آذربایجان غربی نیز دیدار گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این دیدار، محمدرضا واعظ مهدوی به تشریح فعالیت ها و خدمات صندوق به جامعه تولیدگر کشور پرداخت و گفت: تعهد دولت برای پرداخت دو برابری حق بیمه کشاورزان و روستائیان و برقراری نظام بیمه اجتماعی برای این قشر تقریبا در دنیا نظیر ندارد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع ادامه داد: با وجود اینکه بیمه اجتماعی متضمن حاشیه امنیت نسبی برای اقشار آسیب پذیر جامعه است، هنوز آنچنان که باید شناخته شده نیست و حدود دو سوم روستائیان و عشایر و کشاورزان کشور از این خدمت تقریبا رایگان استفاده نمی کنند.

واعظ مهدوی با تجلیل از حمایت های استاندار آذربایجان غربی از مدیریت استانی صندوق گفت: استانداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران به دلیل تماس های متعدد با مردم می توانند بهترین مبلغان بیمه اجتماعی باشند و بنابراین از شما درخواست می کنیم به یاری ما بیایید تا ضریب پوشش بیمه اجتماعی را افزایش دهیم.

در ادامه این نشست، یونس معزز، مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان به ارائه گزارشی از فعالیت های صندوق و ضریب نفوذ شهرستان ها پرداخت و گفت: طبق داده های آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن حدود 330 خانوار روستایی استان مشمول بیمه اجتماعی می شوند که از این تعداد تا کنون 75 هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفته اند و جذب 18 هزار بیمه شده جدید در سال جاری نیز در دستور کار قرار گرفته است.    

او آمار تفکیکی ضریب پوشش بیمه در شهرستان های آذربایجان غربی اشاره کرد و ادامه داد: در مرکز استان و مناطق همجوار، استقبال نسبتا مناسبی از بیمه اجتماعی شده است اما در شهرستان های مرزی ضریب پوشش مناسب نیست.

استاندار آذربایجان غربی نیز در سخنان کوتاهی، به تجلیل از فعالیت های صندوق بیمه اجتماعی رکوع پرداخت و گفت: استانداری برای ارائه هرگونه کمکی که به افزایش پوشش بیمه اجتماعی در کل استان و به ویژه در مناطق مرزی منجر شود، اعلام آمادگی می کند.

محمدمهدی شهریاری ادامه داد: با ساماندهی سهمیه سوخت استان، منابع جدیدی برای خدمت رسانی به مرزنشینان در اختیار ما قرار گرفته است که می توانیم از این منابع برای توسعه بیمه اجتماعی روستائیان بهره ببریم.

استاندار آذربایجان غربی گفت: این آمادگی را داریم که حق بیمه یک ساله 75 هزار روستایی مناطق مرزی را بپردازیم و این تعداد را به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر درآوریم.

بر پایه این گزارش مقرر شد صندوق بیمه اجتماعی رکوع و استانداری آذربایجان غربی، تصمیات این نشست را در قالب یک تفاهمنامه تنظیم و با یکدیگر مبادله کنند.

گفتنی است بازدید از چند کارگزاری و اهدای نمادین احکام بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی چند عضو صندوق در روستاهای اطراف ارومیه، از دیگر برنامه های واعظ مهدوی و حامد قادرمزی، عضو هیات مدیره در سفر به آذربایجان غربی بود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©