محبی نیا استاندار سیستان و بلوچستان: اعتبارات دهیاریها باید در جهت گسترش بیمه اجتماعی در بین روستائیان هزینه گردد

محبی نیا استاندار سیستان و بلوچستان: اعتبارات دهیاریها باید در جهت گسترش بیمه اجتماعی در بین روستائیان هزینه گردد

واعظ مهدوی گفت :پوشش بیمه اجتماعی و رسیدن به رفاه اجتماعی از اهداف وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است که این پوشش در کشور 60 درصد و در استان سیستان و بلوچستان 30 درصد می باشد .


اولین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با حضور دکتر واعظ مهدوی مدیر عامل صندوق و نماینده و هماهنگ کننده معاونت ها و سازمان های وزارت متبوع در رابطه با امور استان ، مبارکی ریاست هیأت مدیره صندوق بیمه اجتماعی ، محبی استاندار ، نورا معاونت پشتیبانی و منابع انسانی استانداری و سایر مدیران کل دستگاههای اجرایی مرتبط در محل سالن جلسات استانداری برگزار گردید .

در این جلسه دکتر واعظ مهدوی به وظایف اجتماعی دولت و بخش مهم اهداف اجتماعی کشور که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهفته است اشاره و پوشش بیمه اجتماعی و رسیدن به رفاه اجتماعی را از اهداف وزارتخانه برشمرد که این پوشش در کشور 60 درصد و در استان 30 درصد می باشد . وی با بیان اینکه موضوع بیمه اجتماعی با اشتغال مرتبط بوده و پوشش بیمه روستائیان و عشایر برای افراد کم درآمد خیلی گشترش پیدا نکرده است و افراد سالخورده در معرض فقر و آسیبهای اجتماعی قرار داشته و از هیچ حمایتی برخوردار نیستند ، تصریح کرد : هماهنگی و تعاون بین مجموعه وزارتخانه و تدوین سند می تواند در توسعه استان نقش چشمگیری داشته باشد .

 مدیر عامل صندوق افزود : مسائل و مشکلات و پیشنهادهای حوزه رفاه اجتماعی می بایست در سطح ملی پیگیری شود که مستلرم تهیه گزارش وضع موجود و شاخص های توسعه در استان توسط دستگاههای عضو شورای هماهنگی و هدف گذاری برای رسیدن به شاخص های متوسط کشوری در حوزه رفاه اجتماعی می باشد و با برنامه ریزی با سازمانهای حمایتی همچون بنیاد برکت ، بنیاد مستضعفان حق بیمه افراد نیازمند را بصورت مشارکتی تامین و قشر آسیب پذیر جامعه را تحت پوشش بیمه ای قرار دهیم .

محبی نیا  استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه به صنعت بیمه اشاره کرد و منشاء بیمه را فرهنگی دانست و گفت هر جامعه ای به اندازه آگاهی خودش از امکانات و خدمات استفاده می کند و یکی از دلایل مهم عدم گسترش بیمه اجتماعی ، نبود فرهنگ بیمه در جامعه و عدم برداشت صحیح از آن بوده و برنامه آینده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی باید به برنامه ریزی برای حمایت از زنان بی سرپرست و بد سرپرست و ایتام متمرکز گردد .

 وی عنوان کرد اعتبارات دهیاریها باید در جهت گسترش بیمه اجتماعی در بین روستائیان هزینه گردد که مستلزم توجیه فرمانداران و بخشداران در بخش های مختلف استان است وبا کمک آنها موضوع اطلاع رسانی گسترده شکل گرفته و راههای تشویقی و انگیزشی ایجاد و بستر آگاهی بیشتر می شود .

در ادامه جهاندیده مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به وظایف و سیاستهای متعدد بزرگترین وزارتخانه اجتماعی کشور اشاره و بیان داشت نیاز است در حوزه های مختلف ، بسته جامع و راهبردی تدوین و ارائه کنیم و در نهایت هم افزایی بین دستگاه ها در استان بیشتر شود .

وی به سفر مسئولین کشوری به استان اشاره و اعلام نمود جهت پیگیری و اجرایی شدن مصوبات ، کمیته ای در سطح وزارتخانه تعیین تا مصوبات سفرها را اجرایی نماید .

مبارکی رئیس هیات مدیره صندوق نیز در این جلسه گفت ضرورت انسجام بیش از پیش فرمانداران ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و کلیه سازمانها وجود دارد تا  اعتبارات متعلق به روستا بصورت متمرکزدر جهت گسترش عدالت و رفاه اجتماعی و اجرایی شدن اصل 29 قانون اساسی که ترویج بیمه اجتماعی می باشد هزینه گردد .

 نورا معاونت پشتیبانی و منابع انسانی استانداری به عدم اطلاع رسانی گسترده در استان در مورد بیمه اجتماعی اشاره و خواستار توانمندسازی جامعه هدف شد که در این راستا نیاز است صندوق در صنوفی همچون شیلات استان ، مشارکت و سرمایه گذاری نماید و با تقویت منابع بانکها ، تسهیلات بهره پایین به جامعه هدف پرداخت و خیرین در حوزه های بیمه های اجتماعی برای افراد نیازمند ترغیب و تشویق گردد .

در خاتمه شاقوزایی مدیر استان به اهمیت اطمینان و اعتماد جامعه هدف به صندوق اشاره و خواستار مشارکت و دخالت بیشتر فرمانداران و بخشداران در حوزه بیمه اجتماعی شد و پیشنهاد نمود با توجه به اهمیت دفترچه درمان در نزد جامعه هدف ، صدور دفترچه درمان روستایی و عشایری توام با بیمه اجتماعی صورت گیرد .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 561
  • 3,871,862
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©