نخعی مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان: آموزش و پرورش از همه توان خود در جهت ترویج و گسترش بیمه اجتماعی استفاده می کند

نخعی مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان: آموزش و پرورش از همه توان خود در جهت ترویج و گسترش بیمه اجتماعی استفاده می کند

واعظ مهدوی :درصدد هستیم برای ترویج فرهنگ بیمه از شبکه بزرگ آموزش و پرورش و زحمتکشان حوزه تعلیم و تربیت کمک بگیریم و از معلمان محترم می خواهیم به بیان ضرورت عضویت در بیمه ، ترغیب مردم و آگاه سازی جامعه هدف همت گمارند


 گردهمایی مدیران آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با حضور دکتر واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق ، مبارکی رئیس هیأت مدیره صندوق ، نخعی مدیرکل آموزش و پرورش استان و شاقوزایی مدیر استان و تمامی مدیران شهرستانها و مناطق آموزش و پرورش استان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی ، در این گردهمایی که با هدف تدوین سند توسعه آموزش عمومی و گسترش فرهنگ بیمه اجتماعی تشکیل شده بود دکتر واعظ مهدوی به بررسی شرایط موجود وضع کشور پرداخته و تأکید نمود آنچه باعث نارضایتی عمومی می گردد عدم برابری و عدم رعایت عدالت در جامعه است که این نقشه دشمن بوده و ضروریست تا ما شرایط موجود را بشناسیم . نابرابری ابزار مهم شیطان و دشمن جوامع است و می بایست با عزم جدی تلاش کرده و نابرابریها را جبران نماییم .

وی عنوان کرد : کار معلمان نوعی جهاد است و مستقیماً نابرابریها را نشانه می گیرد و برای رفع آن باید هجوم ببریم و نباید یک نفر بدون پوشش تحصیلی داشته باشیم . شناسایی جمعیت ، کامل کردن پوشش تحصیلی برای همه ، جلوگیری از افت تحصیلی و مهاجرت و رشد تواناییهای جامعه باید در دستور کار قرار گیرد که در همین راستا سند توسعه آموزش و پرورش استان تنظیم شده که می بایست توسط مدیران در صورت لزوم اصلاح گردد .

واعظ مهدوی گفت جامعه ما جامعه ای با وجدان است و باید بستری فراهم شود تا کسری ها و مشکلات جبران شود و هر کدام به سهم خودمان نقشی بر علیه توطئه دشمن داشته باشیم. یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با تنش های اقتصادی ، گسترش بیمه اجتماعی است و مردم با بیمه در برابر هزینه ها ایمن می شوند و می بایست نظام بیمه ای را گسترش دهیم .

وی با اشاره به تدوین قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعیدر برنامه چهارم توسعه گفت با توجه به اینکه در روستاها کارفرما وجود ندارد و به اعتبار اینکه روستائیان قانع ، تولیدگر و کم توقع هستند ، دولت نقش کارفرما را پذیرفته است و ما باید شرایط بیمه ، اهمیت و ضرورت آن را برای خانواده ها بازگو کنیم .

مدیرعامل صندوق به آسیب پذیر بودن مردم در برابر فقر و سوانح اشاره و تأکید نمود برای سه میلیون نفری که هیچگونه بیمه ای ندارند، و برای تحقق شعار هر خانواده ، یک نفر بیمه شده در تلاش هستیم با توجه به پوشش 10 درصدی بیمه در استان برای ترویج فرهنگ بیمه از شبکه بزرگ آموزش و پرورش و زحمتکشان حوزه تعلیم و تربیت استفاده شود و معلمان محترم ، اولیاء و مربیان به بیان ضرورت بیمه ، ترغیب مردم و آگاه سازی جامعه هدف همت گمارند و  این همکاری مشترک گامی باشد در جهت ترویج و گسترش بیمه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان .

نخعی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این گردهمایی بیان داشت آموزش و پرورش از همه توان خود در جهت خدمت به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر استفاد خواهد کرد . روستاییان در شرایط سخت زندگی می کنند و ما باید به افزایش امید به روستاییان و والدین دانش آموزان کمک کنیم . مزایای صندوق موجب ایجاد امید و جلوگیری از آسیبهای اجتماعی خواهد شد و در زمان کهولت سن به کمک جامعه هدف خواهد رسید.

 در پایان گردهمایی تفاهم نامه همکاری مشترک صندوق با اداره کل آموزش و پرورش استان توسط مدیران دو دستگاه به امضاء رسید .

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 768
  • 4,128,032
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©