چهارمین اجلاس سراسری مدیران صندوق در کلیبر با یک دستاورد بزرگ آغاز شد تشکیل ستاد توسعه بیمه روستایی در همه استان ها

چهارمین اجلاس سراسری مدیران صندوق در کلیبر با یک دستاورد بزرگ آغاز شد تشکیل ستاد توسعه بیمه روستایی در همه استان ها

چهارمین اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به میزبانی شهرستان کلیبر و با حضور ابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، حجت الاسلام آل هاشم، ...


چهارمین اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به میزبانی شهرستان کلیبر و با حضور ابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، نمایندگان مردم در مجلس و مقامات استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در افتتاحیه این اجلاس، محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به توافقات صورت گرفته با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: امروز تفاهم نامه ای میان دو دستگاه امضا می شود که بر اساس آن ستاد توسعه بیمه روستایی در همه استان ها تشکیل خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ادامه داد: تشکیل ستاد توسعه بیمه روستایی یک گام بلند برای افزایش ضریب پوشش بیمه ای برای قشر تولیدکننده و کم توقع و کم هزینه کشور محسوب می شود که تا حدودی حاشیه امنیت برای آنان ایجاد می کند.

واعظ مهدوی به الزامات قانونی برنامه های توسعه کشور اشاره کرد و گفت: طبق قانون باید همه روستائیان و کشاورزان و عشایر عزیز تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار بگیرند و ما برای رسیدن به این هدف عدالت گسترانه نظام جمهوری اسلامی، در گام نخست می خواهیم تا پایان برنامه ششم توسعه، در هر خانواده مشمول حداقل یک بیمه شده وجود داشته باشد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع اضافه کرد: با انگیزه ای که در معاون توسعه روستایی رئیس جمهور سراغ داریم، این امید می رود که در مدت کوتاهی همه ظرفیت های استانی فعال شود و در نتیجه، صندوق به اهداف خود دست یابد.

 

بیمه، ابزار ی برای توسعه

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با تجلیل از صندوق بیمه عشایر و روستائیان برای برگزاری جلسات دوره ای در شهرستان های دورافتاده گفت: هیچ تجربه موفق توسعه ای در دنیا وجود ندارد جز آنکه توسعه را از روستاها آغاز کرده باشد.

سیدابوالفضل رضوی به تشریح مبانی توسعه روستایی پرداخت و ادامه داد: همه مطالعات نشان می دهد ظرفیت و پتانسیل بزرگی در روستاهای کشور نهفته است و فقط اراده و برنامه ریزی دقیق می خواهد.

رضوی، برقراری بیمه اجتماعی برای ساکنان روستاها را یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه این مناطق دانست و گفت: باید از مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابت توجه ویژه به روستاها تقدیر کرد چرا که شاهد تحرکات بی سابقه ای در وزارتخانه و سازمان های تابعه هستیم.

معاون توسعه روستایی رئیس جمهور اضافه کرد: باید از دکتر ربیعی تشکر کنیم که سکان صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و کشاورزان را به دست یک شخص برجسته و مجرب کارشناس واقعی حوزه اجتماعی کشور یعنی دکتر واعظ مهدوی سپرده است.

او به مفاد تفاهم نامه منعقده با صندوق بیمه اجتماعی رکوع اشاره کرد و گفت: با تشکیل ستادهای توسعه بیمه در همه استان ها، به زودی جذب مشمولان روستایی و عشایری سرعتی دوچندان می یابد.   

پس از این سخنان، تفاهم نامه همکاری میان معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به امضای رضوی و واعظ مهدوی رسید و مبادله شد.

 

بیمه یعنی امنیت

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در سخنان کوتاهی گفت: در ادبیات دینی ما بحث امنیت آحاد مردم به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، تلاش های دشمنان برای ایجاد ناامنی های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی را مورد اشاره قرار داد و افزود: همه ما با هر امکان و وسیله ای که در اختیار داریم باید برای شکست این حربه بکوشیم و به مردم اطمینان دهیم که در امنیت قرار دارند.

وی بیان داشت: بیمه اجتماعی به ویژه برای عشایر قهرمان و روستائیان گرامی ما یک ضرورت است چون به ایجاد حاشیه امنیت برای آنان منجر می شود.

حجت الاسلام آل هاشم با تقدیر از اقدامات و فعالیت های مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه اجتماعی رکوع، تلاش بیشتر برای افزایش ضریب پوشش بیمه را خواستار شد و گفت: هر اقدامی که به گسترش بیمه اجتماعی منجر شود، گامی در جهت ایجاد امنیت خاطر برای مردم و نزد خداوند متعال ماجور است.

گفتنی است چهارمین اجلاس سراسری مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، بعد از ظهر روز سه شنبه، بیست و ششم تیرماه به میزبانی شهرستان کلیبر آغاز شد.    

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©