برگزاری اولین همایش استانی کارگزاران کردستان

برگزاری اولین همایش استانی کارگزاران کردستان

مدیر صندوق در استان اظهار داشت کارگزاران باید به راهکارهای ترغیب و تشویق مردم با توجه به فرهنگ منطقه دست یافته و از ظرفیتهای موجود در تفاهم نامه های قالیبافی ، زنبورداری ، صنایع دستی و ...  جهت افزایش تعداد بیمه شدگان خود بهره جویند


در راستای اجرای مصوبه اجلاس مدیران در شهر مریوان مبنی بر برگزاری جلسات ماهیانه مدیران استانی با کارگزاران با هدف ارتقا دانش و مهارت کارگزاران در انجام امور اجرایی و تسلط بر اهداف و ماموریت های صندوق و همچنین پاسخ به نیازهای ایشان ، اولین همایش استانی کارگزاران براساس نیازهای اصلی مطرح شده توسط کارگزاران استان طراحی و اجرا گردید.اهمیت موضوع ایجاب می کند که کارگزاران با حضور درجلسات ماهیانه نسبت  به روزشدن اطلاعات بیمه ای خود ، آشنایی چهره به چهره ، تبادل تجارب و به اشتراک گذاشتن آن و اطلاع و تشریح آخرین بخشنامه های صادره  اقدام و به ارائه راه کارها و بررسی چالش ها و موانع پیش رو بپردازند.

 ادریس رشیدی مسئول کارگزاری سارداب کد  69105 همچنین افزود: ارائه خدمت صادقانه به قشر زحمتکش روستائی را افتخار بزرگی عنوان و خدمت در بیمه روستائیان را دارای اجر دنیوی و اخروی برشمرد و بر تلاش بی وقفه همکاران جهت اطلاع رسانی در راستای خدمت  به این عزیزان تاکید نمود .

در ادامه احمدپور مدیرصندوق در استان ضمن عرض خوش آمدگویی به مدعوین ، از فرماندار محترم ، همکاران مجموعه فرمانداری و زحمات کارگزار معین این شهرستان جهت تدارک این همایش و حضور به موقع کارگزاران سایر شهرستانها  قدردانی نمودند گفت برگزاری ماهیانه این همایش ها در استان به صورت ماهیانه در دستور کار قرار گرفته است که منبعد جلسات بصورت چرخشی در شهرستان ها برگزار و در هر همایش مصوبات جلسات قبلی مورد بررسی قرار می گیرد .

مدیر صندوق گفت در آینده کارگزار معین هر شهرستان جهت حضور در جلسات اداری به فرمانداری اعلام و منبعد کارگزاران می توانند به عنوان هماهنگ کننده سایر کارگزاران عمل نموده و با ادارات سطح شهرستان تعامل نمایند  .

احمد پور ضمن اعلام سیاستها و بخشنامه های  جدید صندوق ، خواستار بهبود فعالیت کارگزاران شد  و اظهار داشت بر اساس بخشنامه اصلاح ساختار کارگزاری های ، تعداد کارگزاریهای استان از 132 کارگزاری به 89 کارگزاری کاهش یافته و تعدادی موسسه بیمه ای نیز تاسیس شده است . در آینده ای نزدیک طرح رتبه بندی کارگزاران با توجه به کیفیت خدمات ، فضای کاری، تعداد بیمه شده و… اجرایی( رتبه بندی کارگزاران در جهار سطح) می شود .

وی عنوان کرد شیوه نامه جدید پرداخت حق الزحمه کارگزاران براساس جذب افراد در سن های پایین تر و سطوح ثبت نام در حال تدوین و نهایی شدن است. همچنین خاطر نشان کردند مدیران و کارشناسان کارگزاری بایستی مسلط به کلیه امورات جاری کارگزاری بوده و کلیه امورات بر اساس اعلام قبلی از طریق سامانه بدون هر گونه نقص و ایرادی ارسال گردد . 

مدیر صندوق در استان اظهار داشت کارگزاران باید به راهکارهای ترغیب و تشویق مردم با توجه به فرهنگ منطقه دست یافته و از ظرفیتهای موجود در تفاهم نامه های قالیبافی ، زنبورداری ، صنایع دستی و …  جهت افزایش تعداد بیمه شدگان خود بهره جویند ایشان کلیات تفاهم نامه های ابلاغی را بیان و موضوع فعالات صنفی را با اهمیت دانستند .

وی به امکانات جدید سامانه سبا از جمله پرداخت اینترنتی حق بیمه جهت تسریع در انجام امورات ، جلوگیری از ایاب و ذهاب و … اشاره  و گفت از این پس کارگزاران میتوانند فیش حقوقی و احکام مستمری بگیران (بازنشستگی ، فوتی و از کارافتادگی ) را روئیت و چاپ نمایند . در ادامه لزوم اعطای احکام مستمری بگیران توسط کارگزاران و ارتباط نزدیک با ایشان مورد تاکید قرار گرفت .شیوه های جدیدی برای پرداخت حق بیمه از طریق اینترنت و دستگاه پوز در حال حاضر در دسترس می باشد  و امکانات جدیدی از جمله پرداخت از طریق دستگاههای خود پرداز ، تلفن همراه و … نیز در آینده به این امکانات اضافه خواهد شد .همچنین رایزنی های  در خصوص افزایش بانکهای عامل در جهت دسترسی آسان تر مخاطبان انجام شده  و نتیجه این اقدام  پس از  حصول نتیجه به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد که احتمالا بانک رفاه و پست بانک نیز به عنوان بانکهای عامل معرفی خواهند شد .برای کارگزاران نیز سهمیه تکلیفی ابلاغ خواهد شد که تحقق  این مهم نیازمند  بررسی روستاها و مناطق تحت پوشش ، شناخت از جامعه هدف ، تلاش و جدیت کارگزاران خواهد بود .

احمد پور عنوان کردند کارگزاران محترم بایستی بتوانند در اجرای طرح های ملی از جمله طرح اشتغال روستایی در محدوده جغرافیایی خود که مورد تاکید مدیر عامل محترم نیز می باشد نقش آفرینی نموده و گزارش اقدامات انجام شده را به این مدیریت ارسال نمایند . بر اساس شیوه نامه ای که مدیریت استانها ارسال شده است ، کارگزاران بر اساس شاخصهای مشخصی مورد ارزیابی قرار می گیرند و بر همین اساس ارزیابی در چهار سطح مختلف انجام و پروانه فعالیت کارگزاران صادر می گردد .

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,769
  • 3,888,244
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©