اسلامی استاندار مازندران: پوشش بیمه اجتماعی روستائیان باید در مازندران فراگیر شود.

اسلامی استاندار مازندران: پوشش بیمه اجتماعی روستائیان باید در مازندران فراگیر شود.

استاندار مازندران:فرمانداران، بخشداران و دهیاران و دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمات روستایی باید با جدیت؛ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را برای دست یابی به اهداف خود در استان یاری کنند.


جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر استان مازندران با حضور واعظ مهدوی و استاندار مازندران برگزار شد. 

اسلامی استاندار مازندران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر جزو خدمات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست و برفراگیری آن تاکید کرد . ‎

استاندار مازندران با تاکید بر ضرورت توسعه چتر این بیمه به عنوان کاری نفیس و ماندگار، یادآور شد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به نظام های حمایتی از جمله بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر دارد و باید با اهتمام همه دستاندرکاران، پوشش جامعه هدف به صورت صد در صدی محقق شود.

اسلامی به اطلاع رسانی درست و شفاف به جامعه هدف در این راستا تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: اطلاع رسانی، اعتماد سازی و تلاش دستگاه های مجری سه عامل مهم برای توفیق اجرای این طرح است و باید باور مردم را نسبت به کارآمدی این طرح تعمیق نمود.

مقام عالی دولت در استان، تاکید کرد: فرمانداران، بخشداران و دهیاران و دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمات روستایی باید با جدیت؛ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را برای دست یابی به اهداف خود در استان یاری کنند.

استاندار مازندران افزود: در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یک سوم پرداختی به عهده بیمه شونده و دو سوم آن بر عهده دولت است.

اسلامی با اشاره به این که ماموریت این صندوق در مازندران تحت پوشش قرار دادن ۴۶۰ هزار نفر جامعه هدف است که تاکنون ۱۸ درصد آن به میزان۸۳ هزار نفر محقق شده است، گفت: ۳۲۰ هزار نفر دیگر باید تحت پوشش این بیمه قرار گیرند تا این ماموریت کاملا تحقق یابد.

وی به ۲۹۰۰ نفر مستمری بگیر بیمه روستایی و عشایری در مازندران اشاره کرد و با بیان این که محرومیت زدایی، خدمت به مردم و تقویت زندگی مردم را باید پرشتاب تر به پیش ببریم، خاطرنشان ساخت: پوشش بیمه اجتماعی روستائیان باید در مازندران فراگیر شود.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که امروز کشور در بهترین نقطه قوت اقتصادی قرار دارد و فاقد بدهی خارجی است، گفت: امروز تراز اقتصاد کشور مثبت است.

وی با بیان این که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری مازندران از ۹٫۸ درصد در بهار سال گذشته به ۸٫۸ درصد در بهار امسال رسیده است، افزود: از اوایل خرداد امسال بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان منابع سامانه کارآ را مصوب نمودیم و بانک ها قسط اول را به افرادی که در پی اشتغالزایی هستند پرداخت کردند و بر اساس این پرداخت ها بالغ بر ۵۰۰۰ شغل پایه گذاری شد.

در آغاز این جلسه ابراهیمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران، گزارشی از فعالیت و برنامه های پیش روی این صندوق ارائه کرد.

گفتنی است در این جلسه تفاهم نامه یی مابین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان از یک سو و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی، نظام صنفی کشاورزان و منابع طبیعی و اداره کل بیمه سلامت استان به طور جداگانه منعقد شد.

در این جلسه هم چنین با حضور استاندار و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور از چند تن از افرادی که به افتخار بازنشستگی از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نائل شدند و برخی فرمانداران و مدیران فعال در گسترش این صندوق با اهدا لوح تقدیر، تجلیل شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 724
  • 4,126,114
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©