واعظ مهدوی: نبود فرهنگ بیمه در کشور ،علت عدم توجه افراد به بیمه اجتماعی است

واعظ مهدوی: نبود فرهنگ بیمه در کشور ،علت عدم توجه افراد به بیمه اجتماعی است

واعظ مهدوی گفت : سعی کرده ایم اطلاع رسانی به کشاورزان،روستائیان و عشایر را بیشتر کرده تا از مزایای صندوق و بودجه ای که دولت در جهت عضویت بیمه شدگان به این صندوق اختصاص می دهد با خبر شوند.


محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر در برنامه زنده روی خط خبر شبکه خبر حضور پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی واعظ مهدوی در این برنامه بی اطلاعی افراد را علت عدم عضویت ایشان در صندوق دانست و گفت سعی کرده ایم اطلاع رسانی به کشاورزان،روستائیان و عشایر را بیشتر کرده تا از مزایای صندوق و بودجه ای که دولت در جهت عضویت بیمه شدگان به این صندوق اختصاص می دهد با خبر شوند.

وی دومین علت عدم توجه افراد به بیمه اجتماعی را نبود فرهنگ بیمه در کشور دانست و خاطر نشان کرد گویی ما پیش گویی از حادثه در فرهنگ مان نهادینه نشده است خوب است که روستائیان و عشایر در جوانی به فکر فردای خود باشند و بدانند که حق بیمه ای که امروز می پردازند پس اندازی برای دوران پیری آنها خواهد بود.حقوق بازنشستگی در دوران پیری بسیار مهم است در حال حاضر حکم بازنشستگی به روستائیان داده می شود که موجب افزایش ضریب امنیت اجتماعی و اطمینان به آینده است . بیمه های اجتماعی  ابتکار دولت در قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی است که دولت به عنوان کارفرما حق بیمه روستائیان را می پردازد این فرصت بسیار خوبی برای جوانان کشاورز،روستایی و عشایر است که به عضویت صندوق درآیند و طبق تصمیمات گرفته شده هر چقدر که سنوات بیمه پردازی افراد بیشتر شود حقوق بازنشستگی بیشتری دریافت خواهند کرد و بهره بیشتری از چتر بیمه های اجتماعی خواهند برد.

واعظ مهدوی عنوان کرد در حدود 2000 کارگزاری در سراسر کشور هستند که در استانهای مختلف روستائیان می توانند به آنها مراجعه کنند و در سطوح مختلف ثبت نام نمایند همچنین از فارغ التحصیلان روستایی دعوت می شود در مناطقی که کارگزاری وجود ندارد دفاتر کارگزاری تاسیس نموده و مشغول به کار شوند.

وی به صدور فیش حقوقی برای مستمری بگیران صندوق اشاره نمود و گفت برای کلیه بازنشستگان ،مستمری بگیران و ازکارافتادگان صندوق فیش حقوقی صادر می شود و این فیش حقوقی اعتبار دارد و از آن می توانند به عنوان ضمانت نامه بانکی استفاده نمایند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 634
  • 4,126,024
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©