وزیر رفاه احکام اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را اهدا کرد افزایش سرمایه اجتماعی کشور با تکریم روستاییان

وزیر رفاه احکام اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را اهدا کرد افزایش سرمایه اجتماعی کشور با تکریم روستاییان

احکام بازنشستگی ۱۰ نفر از کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان شاهرود توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آنان اهدا شد. دکتر علی ربیعی در سی و ششمین سفر استانی خود در ...


احکام بازنشستگی ۱۰ نفر از کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان شاهرود توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آنان اهدا شد.

دکتر علی ربیعی در سی و ششمین سفر استانی خود در دولت دوازدهم، به دو شهرستان دامغان و شاهرود از توابع استان سمنان سفر کرد و ضمن حضور در شورای اداری دو شهرستان، چند طرح رفاهی و اجتماعی را افتتاح کرد.  

به گزارش روابط عمومی، یکی از برنامه های سفر وزیر رفاه به شهرستان شاهرود، دیدار و گفتگو با اهالی روستای دهملای این شهرستان بود. در این برنامه که با همراهی محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، همچنین حسینی شاهرودی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و ناجی معاون سیاسی استاندار سمنان برگزار شد، علی ربیعی پس از گفت و شنود با ساکنان دهملا، به ده نفر از آنان که پیشتر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درآمده بودند، احکام بازنشستگی­شان را اهدا کرد.

دکتر واعظ مهدوی در حاشیه مراسم نمادین اهدای احکام بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی رکوع (روستاییان، کشاورزان و عشایر) گفت: دولت اهتمام ویژه ای به تکریم قشر روستایی و کشاورز کشور دارد چرا که این قشر علاوه بر قناعت و مصرف کم، مولد نیز هست.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع با اشاره به زمینه های شکل گیری و تکامل بیمه های اجتماعی در جهان، بیمه را نوعی سپر دفاعی خواند و افزود: روستاییان و کشاورزان به دلیل نوع کار خود، معمولا فاقد کارفرما هستند و بنابراین در اغلب کشورهای دنیا، بیمه این قشر با مشکلات متعددی مواجه است.

واعظ مهدوی گفت: طبق قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی که ثمره تجارب نظام جمهوری اسلامی در گسترش عدالت است، دولت برای تکریم روستایی و کشاورز، خود نقش کارفرما را عهده دار و متعهد شده است که دو برابر رقم پرداختی بیمه شدگان را بپردازد.

او به تفاهم با معاونت مناطق محروم و توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری اشاره کرد و ادامه داد: طبق این تفاهمنامه احکام حقوقی بازنشستگان صندوق بیمه روستاییان، اعتباری همپایه احکام حقوقی بازنشستگان کشوری و لشکری خواهد داشت و شبکه بانکی کشور موظفند این احکام را برای وثایق و… بپذیرند.

واعظ مهدوی اهدای احکام بازنشستگان توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را نشانه اهمیت قشر مولد برای مسئولان کشور دانست و گفت: در شرایطی که دشمن تلاش دارد بین مردم و مسئولان فاصله ایجاد کند، تلاش می کنیم با تکریم روستاییان، سرمایه اجتماعی کشور را افزایش دهیم.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 634
  • 3,888,889
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©