واعظ مهدوی مقابله با توطئه های دشمنان با عزت و کرامت بخشیدن به اقشار ضعیف و مولد جامعه

واعظ مهدوی مقابله با توطئه های دشمنان با عزت و کرامت بخشیدن به اقشار ضعیف و مولد جامعه

همایش بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی با حضور مقامات استانی و کشوری در شهرسهرورد شهرستان خدابنده برگزار شد.


 محمدرضا واعظ مهدوی مدیر عامل صندوق در همایش بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی و ثبت نام ایشان در فهرست مشاهیر و مفاخر سازمان علمی فرهنگی یونسکو در سال 2018 شرکت کرد.

واعظ مهدوی در این همایش ضمن تشریح ابعاد شخصیت بزرگ این عالم و فیلسوف برجسته ، اندیشه سهروردی را حلقه واسطه اندیشه ابوعلی سینا و  ملاصدرا دانسته که تحت عنوان فلسفه  اشراق در طول حیات کوتاه و بابرکت ایشان ظهور پیدا کرد و ثمره آن نگارش 40 کتاب و رساله مختلف در باب این فلسفه بوده که به فلسفه نور و اشراق معروف بوده است.

وی در ادامه اظهارت خود به شرایط حساس کشور در مقطع کنونی و تحریم های ظالمانه آمریکا بر علیه کشورمان نیز اشاره کرد و ضمن تشریح مزایا و خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر از مردم شهر سهرورد جهت عضویت در صندوق دعوت کرد.

مدیرعامل صندوق حمایت از اقشار ضعیف و مولد جامعه را در جهت مقابله با تحریم های ظالمانه و عزت و کرامت بخشیدن به این طبقات را راهی جهت مقابله با توطئه هاو دشمنی های قدرت های بزرگ سلطه گر علیه مردم کشور مان دانست و خاطر نشان کرد بیمه راهکاری مناسب جهت آینده نگری و سرمایه گزاری مطمئن در برخورداری از امنیت و آرامش خاطر افراد و خانواده ها به هنگام مواجهه با شرایط سخت و دشوار است.

در این همایش که با حضور و سخنرانی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ، دکتر حجت اله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران ، پروفسور نصیری قیداری دبیر کل سابق یونسکو در ایرا ن،اساتید دانشگاه وجمعی از مسئولان استانی و با حضور پرشور مردم شهرسهرورد همراه بود مقرر شد بنیاد سهروردی در زمینی به مساحت 20 هکتار در شهرسهرورد تاسیس شود .

شیخ شهاب الدین یحی بن حبش بن امیرک سهروردی معروف به شیخ اشراق در سال 549 هجری قمری در شهرسهرورد متولد شد.وی فلسفه و حکمت ایرانیان باستان را با دین در آمیخت و سخن از نور و اشراق به میان آورد و حکمت اشراق رادر قرن ششم بنا نهاد و سخن جدیدی را دربین فلاسفه به میان آورد و حتی برای اثبات سخن حق خود تا پای جان هم رفت. هشتم مرداد ماه در تقویم به نام حکیم سهروردی و برزگداشت شیخ اشراق نامگذاری شده است.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,090
  • 4,129,354
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©