نشست هماهنگی و توجیهی شوراها و دهیاران بخش مرکزی شهرستان خاتم برگزار شد

نشست هماهنگی و توجیهی شوراها و دهیاران بخش مرکزی شهرستان خاتم برگزار شد

تاج‌آبادی گفت: چون دولت در این صندوق نقش کارفرما را برعهده دارد و دو برابر حق بیمه شخص را پرداخت می‌کند، پس چه خوب است که همه افراد فاقد بیمه با عضویت در این صندوق از این مزیت مهم برخوردار شوند .


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، نشست هماهنگی و توجیهی شوراها و دهیاران بخش مرکزی شهرستان خاتم به ریاست بخشدار مرکزی شهرستان باحضور مدیر صندوق استان و جمعی از مسئولین برگزار شد.

در  این نشست ابتدا تاج‌آبادی بخشدار مرکزی شهرستان ضمن عرض خوشامدگویی اعلام کرد: صندوق اهداف خیلی مهمی را پیگیری می‌کند که اولین و مهم‌ترین هدف، جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه کشاورزان از روستاها به شهرها می‌باشد.

وی افزود: با تلاش ما مسئولان ، دهیاران و شوراها و حمایت‌های صندوق می‌توان مانع مهاجرت این عزیزان از روستاها به شهرها شد .

تاج‌آبادی دومین هدف را کاهش اختلافات طبقاتی عنوان کرد و گفت: در این خصوص صندوق با مزایایی که در اختیار افراد قرار می‌دهد تا حدودی این اختلافات کاهش پیدا می‌کند.

او سومین هدف را تامین امنیت اجتماعی بیان کرد و اضافه کرد: در صورتی که شخص به سن پیری می‌رسد، می‌تواند از یک سری خدمات بهره‌مند شود.

تاج‌آبادی هدف آخر را توزیع عادلانه درآمد عنوان دانست و گفت: چون دولت در این صندوق نقش کارفرما را برعهده دارد و دو برابر حق بیمه شخص را پرداخت می‌کند، پس چه خوب است که همه افراد فاقد بیمه با عضویت در این صندوق از این مزیت مهم برخوردار شوند .

در بخش بعدی ابراهیمی مدیر صندوق استان درخصوص مزایا و حمایت‌های صندوق، توضیحاتی را ارائه داد و ضمن اعلام آمار بیمه‌شدگان شهرستان، وضعیت آن شهرستان را با توجه به جمعیت بالای آن به خصوص جامعه روستایی، بسیار ضعیف خواند و گفت: نیاز به یک بسیج همگانی است تا با کمک یکدیگر افراد فاقد بیمه را شناسایی و آن‌ها را جهت عضویت به صندوق هدایت نمود .

در ادامه این برنامه، آغاز، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری‌های آقای ابراهیمی گفت: در سازمان تامین اجتماعی مبحثی به عنوان کارگر تعریف شده است اما بدشانسی کشاورزان، روستائیان و عشایر این است که جزء کلمه کارگر تعریف نشده‌اند، که اگر در این تعریف گنجانده می‌شدند هیچ دغدغه‌ای نداشتند و می‌توانستند در سازمان تامین اجتماعی بیمه‌پرداز شوند. بنابراین، وجود صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر یک مزیت عالی و استثنایی برای این قبیل افراد محسوب می‌شود تا با عضویت در این صندوق بسیاری از دغدغه‌هایشان برطرف شود.

وی همچنین اعلام کرد: آماده هرگونه همکاری با صندوق را دارند .

تاج‌آبادی در پایان گفت: با توجه به آمار، اغلب جمعیت شهرستان فاقد بیمه می‌باشند و با توجه به فرصتی که توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر فراهم شده است، کلیه دهیاران و شوراها موظفند به صورت چهره‌به‌چهره، اطلاع‌رسانی کنند و افراد فاقد بیمه را شناسایی کرده و نسبت به بیمه نمودن آن‌ها با کارگزاری‌های شهرستان اقدام نمایند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©