امضای تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق و معاونت امور تعاون وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق و معاونت امور تعاون وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: ما یک شریک راهبردی برای تعاونی‌های دهیاری‌ها هستیم تا بیمه پایه روستائیان گسترش یابد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، واعظ مهدوی در اولین همایش نقش تعاونی‌های دهیاری‌ در توسعه روستا، اعلام داشت: ما در همین برنامه با آقای کلانتری تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم که روستائیان از طریق تعاونی‌های دهیاری‌ بیمه شوند تا بتوانیم گام مثبتی برای این قشر مولد و زحمت‌کش و قانع جامعه، برداریم.

وی با اشاره به شرایط کشور گفت: در شرایطی که دشمنان نظام، رییس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر کودک‌کش اسراییل قصد دارند کشور عزیزمان را از طریق جنگ اقتصادی، زمین‌گیر کنند، دولت قصد دارد از روستائیان که جزء آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه هستند، حمایت کند که یکی از مهم‌ترین حمایت‌های دولت، حمایت‌های بیمه‌ای روستائیان و عشایر است.

واعظ مهدوی تاکید کرد: در شرایط تحریم و در زمانی که ترامپ وقیحانه می‌گوید می‌خواهد نظام ما را نابود کند، روستا یک سنگر مهم مقاومت محسوب می‌شود،‌ چون روستائیان یکی از مهم‌ترین نیروهای مولد کشور هستند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، لایه‌های مختلف حمایتی را برشمرد و گفت: لایه اول، مساعدت‌های اجتماعی است که مخصوص افراد ناتوان و معلول است که توانایی کار کردن ندارند. مسئول این لایه، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی است. در لایه دوم، بیمه‌های پایه هستند که مخصوص کارگران و کارمندان است و لایه سوم هم بیمه‌های تکمیلی است.

وی ضمن تشریح خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار داشت: صندوق قرار است نیاز بیمه پایه کشاورزان و روستائیان را برآورده کند. منتها کشاورزان، کارگر و کارمند نیستند که کارفرمایی داشته باشند، لذا دولت جمهوری اسلامی در یک اقدام ابتکاری و به قدردانی از تلاش زحمات روستاییان و عشایر،  بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را تعریف کردند که تنها یک‌سوم حق بیمه را روستاییان می‌دهند و دوسوم حق بیمه را خود دولت بجای کارفرما پرداخت می‌کند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تصریح کرد: روستاییان می‌توانند تنها با پرداخت ۲۰هزار تومان در ماه بیمه شوند تا در صورت ازکارافتادگی و فوت و بازنشستگی از مزایای بیمه بهره‌مند شوند.

واعظ مهدوی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با حمایت و کمک تعاونی‌های دهیاری‌ها، پوشش بیمه‌ای روستایی گسترش یابد.

بنا بر این گزارش در پایان این برنامه، سیدحیمد کلانتری، معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند که طی آن تعاونی‌ دهیاری‌ها، در جهت گسترش بیمه روستائیان کمک و همکاری داشته باشند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 749
  • 4,128,013
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©