سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صندوق نقش مهمی در اشتغال فراگیر روستایی دارد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صندوق نقش مهمی در اشتغال فراگیر روستایی دارد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اشتغال فراگیر روستایی برای ما خیلی مهم است. در برنامه‌ریزی‌های وزارتخانه نیز این بخش بسیار مورد توجه قرار گرفته است و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از بازوهای مهم ما در این بخش محسوب می‌شود.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، جلسه مشترکی با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برخی معاونان وزراتخانه، در محل صندوق برگزار شد. در ابتدای این نشست، سلمان خدادادی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن قدردانی از زحمات مجموعه صندوق به ویژه مدیرعامل صندوق، گفت: حضور آقای واعظ مهدوی در اینجا مایه غنیمت است و امیدواریم تحت مدیریت ایشان، صندوق بیمه اجتماعی روستائیان باعث رضایتمندی هرچه بیشتر کشاورزان و عشایر شود. 

خدادادی افزود: باید کاری کنیم تا این صندوق دچار مشکلات دیگر صندوق‌های بیمه‌ای نشود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان اطمینان خاطر داد که مجلس، بخصوص کمیسیون اجتماعی در کنار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر حضور دارد تا بتوانیم با کمک یکدیگر، مشکلات بوجود آمده را برطرف کنیم.

بنا به این گزارش، انوشیروان محسنی‌بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سخنران بعدی این نشست بود و با اشاره به مسائل پیش‌روی در سال ۹۷ گفت: مشکلاتی مانند اشتغال پایدار که در مقابل ما قرار دارد که لزوم همکاری کمیسیون اجتماعی مجلس و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: من خودم نماینده بودم و می‌دانم وقتی یک بنگاه اقتصادی در منطقه‌ای تعطیل و یا دچار رکود می‌شود، بیشترین فشار به نمایندگان منطقه وارد می‌شود. بنابراین همه در کنار هم باید تلاش کنیم تا تحریم‌ها نتواند باعث بوجود آمدن مشکلات بیکاری جوانان کشور شود. 

محسنی‌بندپی تاکید کرد: در این میان، اشتغال فراگیر روستایی برای ما خیلی مهم است. در برنامه‌ریزی‌های وزارتخانه نیز این بخش بسیار مورد توجه قرار گرفته است و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از بازوهای مهم ما در این بخش محسوب می‌شود.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از زمینه‌های همکاری دولت و مجلس گفت و اضافه کرد: مجلس نقش حمایتی و هدایتی دارد، چون دستگاه‌های اجرایی خالی از انحراف و مشکل نیستند. کمک‌های راهبردی و فکری مجلس نیز بسیار موثر است. زیرا نمایندگان مجلس بیشتر از دستگاه‌های اجرایی به مشکلات مردم واقف هستند و نقش مکملی‌شان هم در پیشبرد برنامه‌های وزارتخانه موثر است.

وی در پایان با ارائه برخی آمارهای مربوط به گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه خاطرنشان کرد: از ۷۶۰ هزار خانوار پشت نوبتی که در سامانه نام‌شان ثبت شده است، تا پایان مرداد، ۱۶۰هزار خانوار در مجموع، تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی درآمده‌اند و امیدوار هستیم که مابقی نیز تا پایان آبان‌ماه تحت حمایت قرار گیرند.

سخنران بعدی این نشست، واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بود. وی در گزارش خود به نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم این جلسه باعث همسویی و هماهنگی بیشتر شود تا بتوانیم خدمت بیشتری به روستائیان و عشایر کشور ارائه دهیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، مدیرعامل صندوق صحبت‌های خود را در چهار بخش ارائه داد که عبارت بودند از تحلیل خلاصه وضعیت اقتصادی و اجتماعی روستائیان، محاسبه و تحلیل بخشی از نابرابری‌ها، تبیین و تحلیل شرایط بیمه روستائیان، تبیین چالش‌ها و راهبردهای پیش‌رو و نقشی که کمیسیون اجتماعی می‌تواند در ارتقای بهینه‌سازی بیمه روستائیان داشته باشد.

واعظ مهدوی از نابرابری‌های شهر و روستا گفت و تصریح کرد: روستاییان ۵۰ درصد شهری‌ها درآمد دارند و متاسفانه نه تنها بین روستائیان و شهرنشینان فاصله وجود دارد، بین خود روستائیان هم نابرابری وجود دارد. در جدول درآمدها، بین درآمد اولین روستا و آخرین روستا، ۳۵۰ درصد اختلاف وجود دارد.

وی افزود: کل پرسنل صندوق کمتر از سیصدنفر است و عمده کارهای ما از طریق برون‌سپاری و کارگزاری‌ها صورت می‌گیرد که نزدیک به دوهزار کارگزاری در سطح کشور وجود دارد.

مدیرعامل صندوق در پایان ابراز امیدواری کرد با کمک وزارتخانه و مجلس و تامین بودجه‌های کافی، بتوانیم تعداد بیشتری از کشاورزان، روستائیان و عشایر را بیمه کنیم تا از حداقل خدمات حمایتی و بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 208
  • 4,142,382
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©