گزارشی از سفر نماینده وزیر رفاه به سیستان و بلوچستان تلاش های مستمر برای گسترش عدالت اجتماعی و برقراری توازن منطقه ای

گزارشی از سفر نماینده وزیر رفاه به سیستان و بلوچستان تلاش های مستمر برای گسترش عدالت اجتماعی و برقراری توازن منطقه ای

 محمدرضا واعظ مهدوی در سفر به استان سیستان و بلوچستان ضمن اهدای احکام سه تن از مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار ...


 محمدرضا واعظ مهدوی در سفر به استان سیستان و بلوچستان ضمن اهدای احکام سه تن از مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تشکیل داد و به بررسی اقدامات انجام شده در حوزه رفاه اجتماعی پرداخت.

واعظ مهدوی در جلسه شورای هماهنگی با اشاره به آغاز هفته دولت، خاطراتی از همکاری با شهیدان رجایی و باهنر را بیان کرد و گفت: «درس رجایی و باهنر برای امروز ما، ساده زیستی، باور به مبانی انقلاب اسلامی و احترام به نظرات کارشناسی و کار تیمی است.»

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع در ادامه به بیان تکالیف و وظایف هر یک از دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای فقرزدایی و توانمندسازی اهالی سیستان و بلوچستان پرداخت و افزود: «گسترش عدالت اجتماعی و برقراری توازن منطقه ای، کمک به بازآفرینی شهری، افزایش سرانه ها و کیفیت آموزش، همچنین هماهنگی دستگاه های تابعه وزارتخانه از مهمترین کارکردهای این نشست ها است.»

نماینده وزیر رفاه در امور سیستان و بلوچستان، پنج محور اصلی اقدامات شورای هماهنگی را توسعه پایگاه های سلامت اجتماعی به ویژه در حاشیه شهرهای استان، تحقق پوشش ۱۰۰درصدی بیمه روستاییان، پیگیری مصوبه دولت در خصوص پرداخت حق بیمه اهالی مناطق دچار خشکسالی، افزایش میزان وام های صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون و افزایش ضریب پوشش بیمه تامین اجتماعی عنوان کرد.

 

پیگیری اقدامات در عالی‌ترین سطح

دکتر واعظ مهدوی در دیدار با دانیال محبی، استاندار سیستان و بلوچستان به ارزیابی فعالیت های انجام شده در جهت گسترش پوشش بیمه روستاییان و عشایر، اقدامات صورت گرفته برای افزایش ضریب اشتغال و تمهیدات اجرایی برای رفع موانع تولید پرداخت. وی در این دیدار درباره مکانیسم تحریم ها و اثرات آن بر روستاییان گفت: «مطالعات گوناگون نشان می دهد در شوک های اقتصادی، سه دهک پایین درآمدی در شهرها بیشترین آسیب را می‌بینند. همچنین روستاییان به طور متوسط 2 برابر بیشتر از ساکنان شهر در معرض آسیب و فقر بیشتر قرار می‌گیرند. بنابراین می بایست همه دستگاه ها تلاش کنند تا مشکلات ناشی از تحریم برای دهک های پایین درآمدی در روستاها، که بیشترین فشار را متحمل می‌شوند، به حداقل برسد.»

واعظ مهدوی گسترش پوشش بیمه ای را یکی از راه های غلبه بر فشارهای اقتصادی عنوان کرد و گفت: «تلاش می کنیم امسال پوشش روستاییان و عشایر استان را به سطحی برسانیم که از متوسط کشوری پایین تر نباشد.»

 

حضور در حاشیه شهر

بازدید از مناطق حاشیه نشین شهر زاهدان از دیگر برنامه های سفر واعظ مهدوی به استان سیستان و بلوچستان بود. وی در این بازدید به گفت و گوی چهره به چهره با حاشیه نشینان پرداخته و بیش از پیش در جریان مشکلات و درخواست های ایشان قرار گرفت.

او همچنین به همراه استاندار، رئیس شورای شهر، فرماندار و سایر مدیران بلندپایه زاهدان، در پارک علم و فناوری این شهر حضور یافت و از یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید و فروش صنایع دستی منطقه، کارگاه تولید توربین های بادی، کارگاه تولید هواپیمای بدون سرنشین و یک مزرعه تولید گیاهان دارویی بازدید به عمل آورد. واعظ مهدوی در گفت‌وگو با دست اندرکاران این تولیدی ها، اتخاذ تدابیری برای تداوم تولید و حمایت بیشتر از شرکتهای دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد.

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©