چهارمین نشست کارگزاران استان آذربایجان غربی برگزار شد

چهارمین نشست کارگزاران استان آذربایجان غربی برگزار شد

حسین زاده فرماندار چالدران گفت : جایگاه بیمه اجتماعی در مسائل فردی، خانوادگی و اجتماعی نقش مهمی در توسعه زندگی روستائیان دارد


چهارمین نشست کارگزاران استان آذربایجان غربی در سال 97 به صورت منطقه ای در سه شهرستان، مهاباد(جنوب استان)، روستای بالو در ارومیه(مرکز استان) و چالدران(شمال استان) برگزار شد.

معزز مدیر صندوق استان با شنیدن نظر کارگزاران در خصوص نقش صندوق در تامین این نیازها گفت در نظام جمهوری اسلامی مبانی قانونی عدالت اجتماعی برای بهره مندی اقشار مولد روستائی و عشایری از مزایای بیمه اجتماعی فراهم شده تا اینکه روستائیان و عشایر نیز بتوانند همانند کارکنان لشگری و کشوری در زمان پیری ، از کارافتادگی و یا فوت با تامین حداقل های زندگی در آسایش باشند.

وی گفت: امنیت معیشتی و غذایی ایجاد شده در اثر پوشش بیمه اجتماعی در مناطق روستائی و عشایری در کنار تامین امنیت نظامی و سیاسی که حاصل تلاش دولت و نیروهای نظامی و امنیتی بوده را عامل ایجاد ثبات اقتصادی و اجتماعی و رشد تولید و اشتغال در روستاها میتوان برشمرد.

در ادامه بخش اول جلسه در نشست کارگزاران جنوب استان(شامل شهرستانهای مهاباد، سردشت، پیرانشهر، بوکان، میاندوآب، تکاب و شاهین دژ) آقای پاکزاد بخشدار بخش مرکزی شهرستان مهاباد با اشاره به این که صندوق از بدو تاسیس در سال 84 تا به امروز منشا خدمات زیادی در روستاهای استان با وجود تمام کاستی ها بوده،پیشنهاد نمود از ظرفیت دهیاران برای ترویج بیمه استفاده بیشتری شود، ایشان ضمن تاکید بر اهمیت نشست های مشورتی، نوآوری و خلاقیت، اظهار داشت یکی از فاکتور های بخشداری در خصوص امتیاز دهی به عملکرد دهیاران ، افزایش تعامل و همکاری با کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی خواهد بود و از تقدیر بخشداری از دهیارانی که بیشترین بیمه شده را به کارگزاران معرفی کنند خبر داد.

در نشست کارگزاران مرکز استان(شامل شهرستانهای ارومیه، سلماس، اشنویه و نقده) آقای ستوده فر بخشدار بخش مرکزی شهرستان ارومیه رشد و توسعه بیمه اجتماعی را برای رفع تبعیضات اساسی دانست و عنوان کرد هدف نظام اسلامی، دستیابی به توسعه پایدار میباشد که یکی از ارکان آن شما کارگزاران هستید که دستیابی به این منظور با فرهنگ سازی و تلاش شما تحقق می یابد و بنده در جهت همکاری و تعامل در اولین نشست دهیاران که متشکل از 240 دهیار بوده از مدیریت صندوق استان در جهت تشریح مزایا و نحوه عملکرد دعوت به عمل خواهم آورد.

در نشست کارگزاران شمال استان (شامل شهرستانهای خوی، ماکو، چالدران، چایپاره، شوط، پلدشت) نیز حسین زاده فرماندار چالدران با اشاره به فرمایشات امام راحل در خصوص رسیدگی به امورات و مشکلات روستائیان بر رعایت عدالت اجتماعی در روستاها تأکید کرد و گفت: تمامی مسئولین و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران در جهت رسیدگی به امورات روستائیان تلاشهای لازم را انجام دهند.
حسین زاده با اشاره به ضرورت و اهمیت بیمه‌ اجتماعی برای خانوارهای روستایی و عشایر در زندگی آینده آن‌ها افزود : جایگاه بیمه اجتماعی در مسائل فردی، خانوادگی و اجتماعی نقش مهمی در توسعه زندگی روستائیان دارد و کارگزاران باید موضوع بیمه اجتماعی را با جدیت دنبال و با اطلاع رسانی دقیق، شفاف و همچنین متقاعد سازی و اعتماد‌سازی، روستائیان را برای ثبت نام در این صندوق تشویق کنند. تا این افراد بتوانند در زمان تهدید معیشت خانواده با عزت و کرامت از مزایایی که صندوق بیمه اجتماعی روستایی وعشایری فراهم کرده، استفاده کنند.

در پایان جلسه مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان در جمع بندی خود با اشاره به تاکید آقای دکتر واعظ مهدوی مدیرعامل محترم بر نشست کارگزاران با بیمه شدگان، حضور در مراسم فوت بیمه شدگان و اعطای احکام مستمری، ضمن تاکید بر اجرای منویات مدیرعامل خواستار اعطای کارت بیمه شدگان و حضور بیشتر در روستاهای محروم  و افزایش تعامل با مدیریت استان و بیمه شدگان شد . در پایان جلسه مقرر گردید جلسه بعدی جنوب استان در شهرستان بوکان، مرکز استان در شهرستان سلماس و شمال استان نیز در ماکو برگزار شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,475
  • 3,901,156
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©