حضور مدیرعامل صندوق و استاندار خوزستان در جلسه ستاد گسترش بیمه گسترش بیمه اجتماعی روستائیان در دستور کار فرمانداران خوزستان قرار گرفت

حضور مدیرعامل صندوق و استاندار خوزستان در جلسه ستاد گسترش بیمه گسترش بیمه اجتماعی روستائیان در دستور کار فرمانداران خوزستان قرار گرفت

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سفر یک روزه به استان خوزستان، ضمن شرکت در جلسه ستاد توسعه بیمه در استانداری، در همایش تعاونی های برتر خوزستان سخنرانی کرد، از کارگزاری ...


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سفر یک روزه به استان خوزستان، ضمن شرکت در جلسه ستاد توسعه بیمه در استانداری، در همایش تعاونی های برتر خوزستان سخنرانی کرد، از کارگزاری های شوشتر بازدید کرد و در مراسم یادبود پیرترین عضو صندوق حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی، دکتر واعظ مهدوی در نخستین گام، در جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی روستائیان که به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد حضور یافت و در جمع فرمانداران و بخشداران این استان گفت: از 320 هزار خانوار روستایی و عشایری خوزستان، در حدود 80 هزار خانوار به عضویت صندوق بیمه اجتماعی درآمده اند و این یعنی حدود 200 تا 240 هزار خانوار روستایی و عشایری فاقد هرگونه بیمه هستند و در معرض خطر قرار دارند.

وی ادامه داد: هدف از تشکیل جلسه ستاد گسترش بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر، این است که شما مسئولان و تصمیم گیران به صورت جدی مخاطبان صندوق را به عضویت در آن تشویق و ترغیب کنید.

واعظ مهدوی با برشمردن روند قانونی تشکیل صندوق بیمه روستائیان، آن را ثمره قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی دانست و افزود: هدف دولت از تشکیل صندوق این است که سه خدمت از چهار خدمت اصلی در بیمه‌های اجتماعی، یعنی بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت برای طبقه مولد کشاورز و روستایی تامین شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تصریح کرد: پیشرفت خوبی در بیمه عشایر و روستاییان استان خوزستان داشته‌ایم و تا کنون حدود 80 هزار خانوار در استان خوزستان در سطوح مختلف از این بیمه بهره‌مند هستند.

واعظ مهدوی با اشاره به اینکه حدود 320 هزار خانوار عشایری و روستایی در خوزستان زندگی می کند، گفت: همه این خانوارها می‌توانند مشمول خدمات بیمه‌ای صندوق باشند.

وی با تاکید بر استفاده روستاییان استان از مزایای این بیمه ادامه داد: روستاییان و عشایر می‌توانند تنها با پرداخت ماهیانه 20 هزار تومان به عضویت این صندوق درآیند و دولت نیز خود ماهیانه 40 هزار تومان به عنوان حق بیمه افراد به این صندوق پرداخت می کند تا فقدان کارفرما در مشاغل روستایی و عشایری را جبران کند.

واعظ مهدوی گفت: حقوق پرداختی صندوق گرچه رقم ایده‌آلی نیست اما کمک خوبی به افراد در روستاها و عشایر می‌کند تا در زمان مشکلات در حاشیه امنیت قرار بگیرند و بنابراین از فرمانداران و بخشداران انتظار می رود با هر وسیله ای به ترویج و تبلیغ مزایای عضویت در صندوق بپردازند.

در ادامه این نشست، حاضرین در جلسه به بیان نقطه نظرهای خود در خصوص گسترش بیمه اجتماعی پرداختند. لزوم اطلاع رسانی درباره مزایای عضویت در صندوق، تقویت کارگزاری ها، برگزاری جلسات منظم میان مدیر صندوق در استان و مسئولان شهرستان ها و برطرف کردن ابهامات آیین نامه های اجرایی از جمله مباحث مطرح شده در این بخش بود.

 

سطح پوشش باید افزایش یابد

استاندار خوزستان نیز خطاب به مسئولان استانی حاضر در جلسه گفت: از فرماندارها درخواست کرده ایم تا با تشکیل جلسات منظم، سطح پوشش بیمه ای را در شهرستان های استان ارتقا دهند.

غلامرضا شریعتی ادامه داد: از سال 84 تا کنون، حدود 80 هزار خانوار روستایی و عشایری در خوزستان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار گرفته اند که چندان مطلوب نیست و 240 هزار خانوار دیگر در استان وجود دارند که می توانند تحت پوشش قرار بگیرند.

وی افزود: امید به آینده و تضمین زندگی روستاییان و عشایر یکی از دغدغه ها و مسایلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد تا این خانوارها پس از سنی که دیگر توان کار کردن نداشته باشند، با مشکل مواجه نشوند.

استاندار خوزستان ادامه داد: ما اگر امروز این سرمایه گذاری را برای روستاییان و عشایر انجام دهیم، می توانیم آینده زندگی آن ها را تضمین کنیم و به دغدغه های آن ها در این خصوص پایان دهیم.

شریعتی گفت: اهتمام مدیرعامل صندوق به گسترش پوشش بیمه، حجت را بر ما تمام می کند و باید تلاش کنیم این مهم را در استان به انجام برسانیم.

او با اشاره به تعهد دولت برای پرداخت سهم کارفرما بجای کشاورزان و روستائیان گفت: معنای این ارقام این است که ماهانه حدود 9 میلیارد تومان از بودجه ای که دولت برای طبقه تولیدکننده استان در نظر گرفته، بلااستفاده می ماند.

استاندار خوزستان بر لزوم پیگیری جدی فرمانداران، بخشداران و دهیاران خوزستان برای گسترش بیمه روستایی تاکید کرد و ادامه داد: اگر در بررسیی های خود به این نتیجه رسیدید که برخی خانوارهای روستایی فاقد تمکن مالی برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی هستند، استانداری اعتباراتی را برای کمک به این افراد تخصیص می دهد.

وی در پایان از رمانداران و مدیران حوزه های مرتبط خواست با تشکیل جلسات منظم، پیشرفت بیمه روستایی را به استانداری گزارش کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 552
  • 3,871,853
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©