واعظ مهدوی در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خوزستان عنوان کرد کاهش نگرانی از آینده با گسترش چتر بیمه ای در روستاها

واعظ مهدوی در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خوزستان عنوان کرد کاهش نگرانی از آینده با گسترش چتر بیمه ای در روستاها

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خوزستان، توجه به ظرفیت تعاونی‌ها را یک رویکرد جهانی خواند و گفت: تعاونی‌های متعددی در کشورهای مختلف جهان ...


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خوزستان، توجه به ظرفیت تعاونی‌ها را یک رویکرد جهانی خواند و گفت: تعاونی‌های متعددی در کشورهای مختلف جهان به وجود آمده‌اند که نقش بسیار پررنگ و موثری را در نظام اقتصادی کشورهایشان بازی می‌کنند.

محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به این‌که تعاون می‌تواند نقش بسیاری در افزایش تولید، فعالیت و توزیع عادلانه درآمدها در کشورها داشته باشد، تصریح کرد: بخش تعاون امروزه بخش مهمی از اقتصاد کشورهای بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است و ما نیز در ایران باید به این رویکرد توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

واعظ مهدوی با بیان این‌که اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، عنوان کرد: انگیزه دشمنان این است تا از این شرایط و جنگ اقتصادی برای ضربه زدن به کشور و مردم ایران استفاده کنند اما این یک خیال باطل است. آنان نابودی کشور را نشانه رفته‌اند و به اقداماتی دست می زنند تا میان ملت و حکومت جدایی بیاندازند.

وی به ذکر فرازهایی از کتاب «هنر تحریم» پرداخت و ادامه داد: دشمن به صراحت تحریم‌ها را به عنوان جایگزین جنگ عنوان می کند و می گوید جنگ روانی را در دستور کار قرار داده است. دشمن می گوید اعتماد مردم را نشانه رفته و به هر خبر و گزارش منفی به عنوان یک فرصت بزرگ دامن می زند. دشمن تصریح می کند که می خواهد دل ایرانیان را خالی کند و آنان را از آینده ناامید. در این شرایط باید هوشمندانه و هوشیارانه عمل کنیم و با تدبیر به مصاف مشکلات برویم.

معاون وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی به ذکر مواردی از تلاش دشمنان برای ضربه زدن به اعتماد مردم پرداخت و گفت: دشمن در حالی این تلاش ها را صورت می دهد که شرایط امروز کشور در مقایسه با مشکلاتی که در دوران جنگ و پس از آن داشتیم قابل مقایسه نیست و بسیار کمتر شده است و همه مردم و کسانی که آن دوره‌ها را تجربه کرده‌اند کاملا بر این مساله واقف هستند.

واعظ مهدوی، با بیان این‌که تحریم و فشار دشمنان اثرگذار نخواهد بود، ادامه داد: منکر مشکلات و اشکالات نیستم اما تاکید دارم که در مقایسه با سالهای جنگ در شرایط بسیار بهتری قرار داریم و با اتحاد و همدلی و همکاری می توانیم بر مشکلات فائق آییم.

او فعالان عرصه تولید و تعاونی‌ها را سردمداران جنگ اقتصادی دانست و گفت: در این جنگ همه باید با تمام قوا به فعالیت خود ادامه دهند و تلاش کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع، گسترش چتر بیمه ای در روستاها را یکی از راه های کاهش ریسک به ویژه در دوره نوسانات اقتصادی عنوان کرد و افزود: شما تعاونگران موفق بهترین مبلغ برای بیمه اجتماعی هستید که می توانید کشاورزان، روستائیان و عشایر را نسبت به مزیت ها و مواهب بیمه آشنا کنید.

واعظ مهدوی گفت: فلسفه بیمه، کاهش نگرانی از آینده است و امروز که دشمن قصد ناامیدکردن مردم را دارد، بیشتر از همیشه باید کسانی که فاقد هر نوع بیمه هستند را مخاطب قرار داد و جذب کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©