واعظ مهدوی ضعف اطلاع رسانی بیمه روستایی را کند کرده است

واعظ مهدوی ضعف اطلاع رسانی بیمه روستایی را کند کرده است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر کشور گفت: ضعف اطلاع رسانی موجب شده که روند بیمه این قشر مولد و تاثیر گذار در حوزه اقتصاد مقاومتی به کندی انجام گیرد.


محمدرضا واعظ مهدوی روز سه شنبه در آئین افتتاح دفتر بیمه در روستای سعدی کرمان گفت: با توجه به سرجمع اعتبارات در نظر گرفته شده از سوی دولت حدود 60 میلیارد تومان برای بیمه 125 هزار خانوار روستایی و عشایری در استان کرمان می شد هزینه کرد که به علت عدم اطلاع رسانی امکان جذب آن فراهم نشده است.
وی علت اصلی اسقبال نکردن این اقشار از بیمه یاد شده را نداشتن آگاهی لازم آنان از مزیت های این بیمه برشمرد و از رسانه ها، ائمه جمعه و هر کسی که تریبونی در اختیار دارد خواست تا در این خصوص روشنگری کنند.
واعظ مهدوی اظهار داشت: یک میلیون و 670 هزار نفر در کشور از بیمه روستایی و عشایری استفاده می کنند که از این تعداد تنها 75 هزار نفر در استان کرمان با جمعیت حدود 323 هزار خانوار عضو صندوق این بیمه هستند.
مدیرعامل صندوق گفت: خانواده های بدون بیمه در برابر نوسانات اقتصادی بسیار آسیب پذیر هستند و هیچ نوع مستمری بازنشستگی ندارند.
وی انگیزه مهم انقلاب اسلامی را از ابتدا رسیدگی به مسائل اجتماعی مردم دانست و گفت: یکی از خدمات مهم اجتماعی که در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد شده بیمه روستائیان و عشایر است. 
واعظ مهدوی عنوان کرد: بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نهادها و سازمان هایی چون کمیته امداد حضرت امام، سازمان بهزیستی، حساب 100 امام برای مسکن روستائیان و بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، جهاد سازندگی، شبکه بهداشتی و درمانی در اقصی نقاط کشور با جمعیت بیش از یک هزار نفر برای خدمت به فقرا و محرومان تشکیل شد. 
وی گفت : با توجه اینکه کارفرما نیز در پس انداز بیمه سهمی را به عهده دارد گفت: دولت با تشکیل صندوق بیمه روستائیان و عشایر به جای کارفرما دو سوم حق بیمه روستائیان و عشایر را می پردازد . 
واعظ مهدوی ابراز داشت: روستائیان و عشایر می توانند بعد از 30 سال بیمه پردازی بازنشسته شوند و همچنین 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه برای افرادی که سن آن ها به 65 سال رسیده است کافی است تا حقوق بازنشستگی را دریافت کنند. 
وی اعلام کرد: امروز روستائیان در سراسر کشور تنها با پرداخت 20 هزار تومان از سن 18 سالگی تا 50 سالگی می توانند به عضویت صندوق درآمده و از تسهیلات این بیمه از جمله بازنشسته شدن با 15 سال و شرط سنی 65 سال و پرداخت دو برابر حق بیمه توسط دولت استفاده کنند. 
وی همچنین افزود: روستای سعدی کرمان با جمعیت یک هزار و 500 نفر دارای 250 نفر بیمه شده از 35 سال به بالا می باشد که امروز 14 نفر از آن ها مشمول بازنشستگی شدند و از امروز مستمری بازنشستگی برقرار خواهد شد. 
روستای سعدی از توابع بخش باغین در فاصله 40 کیلومتری غرب کرمان قرار دارد . 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©