تحقق حمایت از جامعه صنعتگران صنایع دستی در پوشش نظام بیمه روستایی

تحقق حمایت از جامعه صنعتگران صنایع دستی در پوشش نظام بیمه روستایی

حمایت از جامعه صنعتگران شاغل در رشته های مرتبط با صنایع دستی و هنرهای سنتی که دارای مجوز تولیدی صنایع دستی و کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی هستند با همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان یزد و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان محقق می شود.


به گزارش روابط عمومی ،حسن ابراهیمی مدیر صندوق استان یزد و معاون سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان انعقاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین، مورد بررسی قرار گرفت.  

 اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد به منظور برخورداری جامعه صنعتگران صنایع دستی از مزایا و تعهدات بلند مدت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در زمینه ی بازنشستگی، از کار افتادگی و مستمری بازماندگان با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همکاری می کند.

این همکاری در راستای اجرای اصل بیست و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی و تحقق اهداف و برنامه های دولت در خصوص تعمیم و گسترش پوشش نظام بیمه روستایی، در حمایت از جامعه صنعتگران شاغل در رشته های مرتبط با صنایع دستی و هنرهای سنتی که دارای مجوز تولیدی صنایع دستی و کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی هستند اتفاق می افتد.

از ویژگی های این بیمه می توان به پرداخت دو برابر سهم بیمه شده توسط دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده و دریافت مستمری پیری پس از 15 سال پرداخت حق بیمه و استفاده از آن با داشتن 65 سال سن اشاره کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,805
  • 3,874,106
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©