در نتیجه همکاری صندوق و سازمان منطقه آزاد چابهار چتر بیمه بر سر هنرمندان چابهاری گسترده شد

در نتیجه همکاری صندوق و سازمان منطقه آزاد چابهار چتر بیمه بر سر هنرمندان چابهاری گسترده شد

فعالان صنایع دستی و گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان در هفته گردشگری از ثمرات همکاری میان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و سازمان منطقه آزاد چابهار بهره مند شدند و تحت پوشش بیمه ...


فعالان صنایع دستی و گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان در هفته گردشگری از ثمرات همکاری میان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و سازمان منطقه آزاد چابهار بهره مند شدند و تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی، در مراسمی که به مناسبت هفته گردشگری در منطقه آزاد چابهار و با مدیرعامل سازمان، امام جمعه چابهار و مدیریت صندوق در استان برگزار شد، از تلاشگران و فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی تجلیل به عمل آمد و کارت های عضویت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان به صد نفر از هنرمندان منطقه آزاد اهدا شد. این صد نفر در پی مساعی مدیریت گردشگری منطقه آزاد و در نتیجه امضای یک تفاهمنامه همکاری میان صندوق و سازمان در اواخر سال گذشته، تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند.

عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در این مراسم با اشاره به ظرفیت و پتانسل های منطقه و همچنین نقاط ضعف و قوت صنعت گردشگری در شهرستان چابهار، صنعت گردشگری و صنایع دستی را سومین صنعت پردرآمد در دنیای امروز دانست و گفت: با توجه به شرایط کشور و احتیاجی که به منابع بزرگ مالی برای توسعه وجود دارد، باید در حوزه گردشگری و صنایع دستی کار و تلاش بیشتری صورت دهیم تا زیرساختهای لازم و ضروری اولیه فراهم شود.

کردی رونق گردشگری و توسعه بازار صنایع دستی را ضامن پیشرفت منطقه، اشتغال زایی و درآمدزایی برای جامعه محلی عنوان کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین دغدغه فعالان این عرصه، نگرانی از امنیت شغلی و درآمد در آتیه است و بنابراین رفع این نگرانی در دستور کار سازمان منطقه آزاد چابهار قرار گرفت.

او  ضمن تقدیر از تلاشهای مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در جهت حمایت از جامعه روستایی، گفت: در یک تفاهم نامه همکاری، منطقه آزاد پرداخت حق بیمه یکساله صد نفر از تلاشگران و صنعتگران حوزه صنایع دستی را متقبل شده است تا دغدغه ایشان از آینده برطرف شود و بتوانند با تمرکز بیشتر به فعالیت های خود ادامه دهند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ابراز امیدواری کرد که این حمایت­ها در آینده نزدیک گسترش پیدا کند.

همچنین امان الله شاقوزایی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی رکوع در استان سیستان و بلوچستان، با اشاره به اهمیت و ضرورت توسعه کارهای سنتی و صنایع دستی به عنوان اشتغال جایگزین بخش کشاورزی، به بیان برنامه های دولت در گسترش چتر حمایت بیمه ای و اجرای سیاست های توسعه، عدالت و رفاه اجتماعی پرداخت.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در ادامه پرداخت دوسوم از حق بیمه هر خانوار روستایی و عشایری را گواه این مدعا دانست و با اشاره به اینکه یکی از علل مهاجرت روستاییان به شهرها عدم درآمدزایی جامعه هدف است گفت: چابهار به عنوان پر جمعیت ترین حاشیه نشین در کشور نیازمند هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها است تا از حجم مشکلات مردم کاسته شود.

شاقوزایی توانمندسازی روستاییان و حاشیه نشینان شهری را یک اقدام بسیار مهم و موثر خواند و ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف گسترش چتر بیمه ای تاسیس شده است و تلاش دارد فرهنگ بیمه به عنوان یک نوع پس انداز را نهادینه کند و در این مسیر از همکاری همه دستگاه ها و سازمانها استقبال می کند.

 او ضمن تشکر از تلاش­ های مدیرعامل، معاونین و کارشناسان منطقه ازاد چابهار برای حمایت بیمه ای و اجرای برنامه های توانمندسازی صنعتگران، خواستار گسترش همکاری ها در این زمینه شد. 

در پایان مراسم با رونمایی از کارت عضویت بیمه شدگان ، این کارت به تک تک صنعتگران اهداء و همچنین به دو نفر از خانواده بیمه شدگان، حکم مستمری بازماندگان تقدیم شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©