خانواده زندانیان استان خراسان جنوبی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار خواهند گرفت

خانواده زندانیان استان خراسان جنوبی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار خواهند گرفت

در جریان دیدار مدیر استان خراسان جنوبی با مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان، وعده مساعدت و همکاری در جهت تحت پوشش قرار گرفتن خانواده های زندانیان در این صندوق صورت گرفت.


به گزارش روابط‌ عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، در این جلسه، ابوالفضل فرج‌زاده، مدیر استان خراسان جنوبی مقدمه ای در خصوص تشکیل صندوق و شرایط و مزایای عضویت و همچنین آمار بیمه شدگان و پوشش بیمه ای به مدیر کل زندان های استان خراسان جنوبی و مدیران عامل انجمن های حمایت از خانواده های زندانیان ارائه کرد.

علی هاشمی مدیر کل محترم زندان های استان خراسان جنوبی اظهار کرد در حال حاضر یک هزار و سیصد و هشت خانواده زندانی در استان تحت پوشش انجمن های حمایت از خانواده های زندانیان قرار دارند .وی هدف از ایجاد این انجمن ها را کمک به اشتغال، مساعدت در وضع بهداشت و درمان و بیمه و جمع آوری کمک های خیرین برای کمک به خانواده های زندانیان دانست.

بنا بر گفته علی هاشمی در حال حاضر یک هزار و سیصد و هشت خانواده زندانی در استان تحت پوشش انجمن های حمایت از خانواده های زندانیان قرار دارند. وی هدف از ایجاد این انجمن ها را کمک به اشتغال، مساعدت در وضع بهداشت و درمان و بیمه و جمع اوری کمک های خیرین برای کمک به خانواده های زندانیان دانست.

وی در ادامه با توجه به اینکه استان خراسان جنوبی 40 درصد جمعیت مشمول را تحت پوشش دارد و هدف از صندوق بیمه اجتماعی کمک به قشر محروم و جامانده از بیمه دانست لذا با توجه به اینکه روز 5 خرداد ماه به عنوان نسیم مهر و روز ملی حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شده از خیران و نیک اندیشان خواست تا به منظور تحت پوشش قرار گرفتن خانواده ها در این بیمه، انجمن ها را یاری کنند.

علی هاشمی مدیر کل محترم زندان ها و اقدامات تربیتی خراسان جنوبی با بیان اینکه هم اکنون در شهرستان های بیرجند، قاین، نهبندان، فردوس و طبس انجمن حمایت از زندانیان تشکیل شده است تاکید کرد که این انجمن ها به عنوان رابط می توانند خانواده ها را جهت بیمه به این صندوق و کارگزاران مرتبط هر شهرستان ارجاع دهند.

در ادامه برای حمایت هر چه بیشتر از این خانواده ها و آینده ای روشن تر فرزندان آنان قول مساعد در زمینه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر استان خراسان جنوبی داده شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©