هفتمین اجلاس سراسری مدیران صندوق در لاهیجان واعظ مهدوی: نگرش تولیدمحور، توسعه را شتاب می دهد

هفتمین اجلاس سراسری مدیران صندوق در لاهیجان واعظ مهدوی: نگرش تولیدمحور، توسعه را شتاب می دهد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هدف از سفرهای استانی را شناخت بیشتر از ظرفیت‌های محلی عنوان کرد و گفت: تجربه همین چند اجلاس مدیران صندوق در مناطق گوناگون کشور نشان می دهد اگر نگرش تولیدی ...


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هدف از سفرهای استانی را شناخت بیشتر از ظرفیت‌های محلی عنوان کرد و گفت: تجربه همین چند اجلاس مدیران صندوق در مناطق گوناگون کشور نشان می دهد اگر نگرش تولیدی در کشور وجود داشته باشد، چه ظرفیت های عظیمی در کشور به فعلیت می رسد و توسعه کشور شتاب می گیرد.

محمدرضا واعظ مهدوی ادامه داد: این ظرفیت ها بار دیگر به ما یادآوری می کند که مشکلات امروز به مراتب کوچکتر از مشکلات زمان جنگ تحمیلی است اما مشکل آن‌جاست که بینش ها تغییر کرده و مصرف زدگی به یک ارزش در جامعه بدل شده است.

او با برشمردن برخی از ویژگی های مدیریت اقتصادی کشور در سال های جنگ تحمیلی افزود: ما باید مانند دوران جنگ، تخصیص بهینه منابع را در دستور کار قرار دهیم و یادمان باشد که اقتصاد اساسا علم توزیع منابع محدود به نیازهای نامحدود است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در ادامه گسترش بیمه را یکی از ابزارهای رضایت آفرینی برای قشر تولیدکننده کشور خواند و گفت: از کارگزاران صندوق انتظار داریم مبلغ و تبیین کننده دیدگاه های صندوق باشند و به مخاطبان خود، واقعیت ها را بگویند.

دکتر واعظ مهدوی با اشاره به رقم ناچیز حق بیمه در صندوق گفت: بعضی اوقات دیده می شود که با هدف جذب روستائیان و کشاورزان، وعده های غیرواقعی به ایشان داده می شود که در آینده نارضایتی می آفریند.

وی اضافه کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و کشاورزان، به نسبت حق بیمه دریافتی خود می تواند خدمات ارائه دهد و روشن است که مستمری هایش کمتر از دیگر صندوق هاست اما فراموش نکنیم که صندوق قصد دارد حداقلی از تامین آتیه را در اختیار کسانی قرار دهند که فاقد هر نوع پوشش بیمه ای هستند.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با ابراز نگرانی از فقدان هر نوع بیمه در بیش از 200 هزار خانوار روستایی استان گیلان، از مسئولان استانداری، فرمانداران، بخشداران، دهیاران و سایر دست اندرکاران مدیریت این استان خواست تلاش کنند تعداد بیشتری از گیلانی ها تحت پوشش قرار بگیرند.

 

روستا پاک است

رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به تصریح قانون اساسی درباره پوشش بیمه همگانی، مشکلات ابتدای پیروزی انقلاب را مانع گسترش بیمه به ویژه در روستاها خواند و گفت: روستا پاک است، روستاییان پاک زندگی می کنند و پاک می اندیشند و بنا براین باید بهترین خدمت برایشان فراهم شود.

حامدعلی مبارکی امنیت غذایی کشور را در گرو کار و فعالیت کشاورزان و روستائیان دانست و ادامه داد: برقراری بیمه اجتماعی برای این قشر، حداقلی از آرمش خیال را برای آنان فراهم می آورد و این وظیفه ما را در گسترش چتر بیمه ای برای این دسته از تولیدگران سنگین می کند.

او در پایان با تقدیر از تلاش های همه دست اندرکاران توسعه روستایی گفت: حضور در شهرستان ها و مناطق محروم با هدف نهادینه سازی گفتمان عدالت اجتماعی صورت می گیرد و ما باید قدردان این ابتکار مدیرعامل محترم صندوق باشیم.

 

تعاونی دهیاران در خدمت بیمه

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گیلان نیز در سخنان کوتاهی گفت: در پی بروز سیل هفته گذشته در تالش، استاندار و معاونانش در این شهرستان حضور یافته اند و بنده به نمایندگی از ایشان در این جلسه حضور یافته ام.

او با تقدیر از برگزاری اجلاس مدیران صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر در لاهیجان، استان گیلان را یکی از اصلی ترین مخاطبان خدمات صندوق خواند و گفت: نسبت روستانشینی در گیلان 11 درصد از متوسط کشوری بالاتر است و 300 هزار خانوار مشمول بیمه می شوند که تنها 25 درصد ایشان تحت پوشش قرار گرفته اند.

سیدنژاد افزود: 43 تعاونی دهیاری فعال در استان وجود دارد که آمادگی داریم همه ظرفیت آنان را برای گسترش بیمه و پوشش همه 33 هزار نفری که برای امسال هدف گذاری شده است، فعال کنیم.

 

چایکاران بیمه می شوند

امضای تفاهمنامه همکاری میان صندوق بیمه اجتماعی رکوع با سازمان چای، اتحادیه چایکاران گیلان و مازندران و صندوق حمایت از صنعت چای دیگر برنامه اجلاس لاهیجان بود. طبق مفاد این تفاهمنامه، برای چایکاران استان گیلان مزایا و تعهدات بلندمدت صندوق شامل بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری بازماندگان برقرار می شود. صندوق بیمه اجتماعی رکوع آموزش، ترویج و اطلاع رسانی را برعهده گرفته و همچنین متعهد شده است در صورت استقبال چایکاران از این طرح، به تعاونی های تشکیل شده از سوی آنان کارگزاری بیمه ای اعطا کند. سازمان چای نیز، عهده دار معرفی چایکاران به صندوق شده و حق بیمه سهم چایکاران را بر عهده گرفته است.

پس از تبادل این تفاهم نامه، کارگزاران نمونه گیلان مورد تقدیر قرار گرفتند. احکام چند تن از مستمری بگیران صندوق نیز به آنان اهدا شد. گفتنی است یکی از این مستمری بگیران به دلیل کهولت سن، امکان حضور در جایگاه را نداشت که سبب شد رئیس هیات مدیره با حضور در کنار او، حکم بازنشستگی اش را اهدا کند. این اقدام مهندس مبارکی با تشویق ممتد حضار همراه شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,923
  • 4,129,187
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©