روزِ روستا و فرصت‌هایی که چون ابر می‌گذرند

روزِ روستا و فرصت‌هایی که چون ابر می‌گذرند

خدمت به جامعه هدف صندوق به عنوان تلاشی در راستای تحقق آرمان عدالت اجتماعی و حمایت از محرومین، باید هر آینه پیشِ روی ما باشد و فعالیت‌های خود را را مدام در حال رجعت به این آرمان تعریف ‌کنیم. روز روستا در نیمه مهرماه، فرصت مناسبی است که با آرمان‌ها و اهداف عالیه صندوق تجدید بیعت کنیم.


 

ماه گذشته همراه با مدیرعامل و جمعی از مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به استان خوزستان سفر کردیم. بنا بود مذاکراتی با استاندار خوزستان، معاونین و فرمانداران در رابطه با توسعه بیمه روستائیان و عشایر در این استان انجام شود. اما بهانه اصلی این سفر، تقدیر و اعطاء حکم بازنشستگی آقای عبدالله بهداروند پیرمرد 117 ساله خوزستانی بود. آقای بهداروند بزرگ روستایی به نام پیرگاری در حوالی شهرستان شوشتر بود که به گفته فرزندانش قریب به یکصد سال پیش، خود او اولین فردی بود که در آن منطقه سکونت گزید و خانواده تشکیل داد.

پس از جلسه با فرمانداران استان خوزستان به ریاست استاندار در مرکز استان، در حالی که آماده می‌شدیم به سوی شوشتر و برای تقدیر از آقای بهداروند عزیمت کنیم، خبر فوت ایشان همه را محزون و متاسف کرد.

عبدالله بهداروند با 117 سال سن شاید از پیرترین افراد حاضر در کشور بود که نفس دیدار با او اتفاقی جذاب و به یاد ماندنی می‌توانست باشد. ضمن اینکه اعتماد ایشان و خانواده محترمشان به صندوق بیمه روستائیان نیز خوشایند و موجب دلگرمی مدیران و کارکنان این صندوق بود. اگر ما به همراه مدیرعامل صندوق یک روز زودتر و حتی چند ساعت زودتر به دیدار او می‌شتافتیم، می‌توانستیم این مرد بزرگ و معمّر را ملاقات کنیم و با تقدیر از او، موعظه‌ای که ماحصل عمر طولانی‌اش بود، از او هدیه بگیریم. اما فرصت از دست رفت و تقدیر الهی فوت آقای بهداروند را در همان روز و در همان ساعات رقم زد.

مرگ، مانند تولد، در همه حال نشانه‌ای و پیامی از جانب خداوند به بندگان است. پیامبر اکرم نیز فرمودند: کفی بالموت واعظا: مرگ برای اندرز گرفتن بس است.

مرگ آقای بهداروند، پیرمرد 117 ساله بختیاری و خوزستانی، آن هم درست چند ساعت قبل از اینکه پس از برنامه‌ریزی چندهفته‌ای بنا بود او را ملاقات کنیم، می‌تواند برای همه اعضای خانواده صندوق بیمه روستاییان؛ اعم از مدیرعامل، هیات مدیره، معاونین، مدیران و کارشناسان و کارگزاران؛ پیامی از کوتاهی فرصت به جامعه شریف و محروم روستاییان باشد.

امیرالمومنین در حدیثی که با آن آشنا هستیم فرمودند:  اِغتَنِمُوا الفُرَص فَاِنَّها تَمُرُّ مَرَّ السَّحاب: فرصت‌ها را غنیمت شمارید که چون ابر می‌گذرند.

به مناسبت روز روستا بار دیگر باید شکرگزار خداوند باشیم که این نعمت یعنی خدمت به روستاییان و عشایر و کشاورزان را برای ما مهیا کرد و همچنین باید یادآور حساسیت و غنیمت‌شماری این موقعیت و فرصت نیز باشیم.

خدمت به جامعه هدف صندوق به عنوان تلاشی در راستای تحقق آرمان عدالت اجتماعی و حمایت از محرومین، باید هر آینه پیشِ روی ما باشد و فعالیت‌های خود را را مدام در حال رجعت به این آرمان تعریف ‌کنیم. روز روستا در نیمه مهرماه، فرصت مناسبی است که با آرمان‌ها و اهداف عالیه صندوق تجدید بیعت کنیم.

 

محمدصادق درویشی

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,293
  • 4,129,557
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©