سهمیه تکلیفی هر بخش به بخشداران استان ابلاغ شد

سهمیه تکلیفی هر بخش به بخشداران استان ابلاغ شد

نصیبی گفت: بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر محور ایجاد عدالت اجتماعی و عامل کاهش فاصله درآمدی فقیر و غنی در روستاهاست و مسئولان بایستی با معرفی خدمات و مزایای صندوق مردم را حول این محور گردهم آورند.


به گزارش روابط عمومی ، دانیال پولادوند مدیر استان گلستان در جلسه با بخشداران استان که در فرمانداری بندرگز و با حضور نصیبی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و احمدی فرماندار بندرگز برگزار شد گفت: تا قبل از تأسیس صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر سازمانی برای این که روستائیان و عشایر کشور را صرف اینکه در روستا و مناطق عشایری زندگی می کنند بیمه کند، وجود نداشت.

لذا بر اساس اصل 29 قانون اساسی و قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی از سال 1384 شرایط عضویت این افراد در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر فراهم شد.

وی ضمن تشریح شرایط عضویت در این صندوق افزود: تمامی روستائیان و عشایر و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت18 تا 50 سال می توانند تحت پوشش قرار گیرند.

پولادوند با بیان این که بیست شهر زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در گلستان وجود دارد، اضافه کرد: رانندگان حمل و نقل بار و مسافر، کشاورزان غیرساکن در روستا،کارکنان مراکز کشاورزی، فعالان حوزه صنایع دستی وگردشگری هم می توانند خود را بیمه کنند.

وی تصریح کرد: ثبت نام این بیمه آسان است و حق بیمه آن برای هر شخص بین ۲۰ هزار تومان تا ۴۵ هزار تومان در ماه است و دو برابر حق بیمه را دولت پرداخت می کند.

پولادوند با بیان این که ۸۰ کارگزاری برای این امر در استان داریم، گفت: جامعه هدف ما 250 هزار نفر است که ما ۴۵ هزار و ۱۴۷ نفر را تاکنون بیمه کرده ایم.

در ادامه نصیبی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری نیز با تأکید بر توسعه همه جانبه روستاهای استان گفت: بخشداران و مسئولان محلی علاوه بر تلاش برای عمران و آبادانی روستاها بایستی در صدد گسترش خدمات رفاهی و اجتماعی و تقویت بنیه ی اقتصاد خانوار روستایی نیز باشند.

نصیبی افزود : بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر محور ایجاد عدالت اجتماعی و عامل کاهش فاصله درآمدی فقیر و غنی در روستاهاست و مسئولان بایستی با معرفی خدمات و مزایای صندوق مردم را حول این محور گردهم آورند.

وی با اشاره به آمار بیمه شدگان استان خاطرنشان کرد: برای تحقق پوشش حداکثری بیمه اجتماعی در استان و اهتمام مسئولان امر، سهمیه ای را متناسب با جمعیت مناطق مختلف استان درنظر گرفته ایم که ان شاءالله با همکاری بخشداری ها و دهیاری ها به چشم انداز موردنظر دست خواهیم یافت.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان همچنین از بخشداران خواست تا با نصب یک بنر در تمام روستاها نسبت به اطلاع رسانی خدمات صندوق اقدام و در جلسات ماهانه دهیاران از ظرفیت کارشناسان و کارگزاران صندوق برای معرفی مزیت های بیمه اجتماعی استفاده نمایند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 579
  • 4,125,969
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©