با هدف پوشش صد درصدی بیمه اجتماعی روستائیان شهرستان مرزی نمین به عنوان پایلوت انتخاب شد

با هدف پوشش صد درصدی بیمه اجتماعی روستائیان شهرستان مرزی نمین به عنوان پایلوت انتخاب شد

فرماندار نمین گفت: بیمه اجتماعی روستائیان رابطه مستقیمی با زندگی مردم و رفاه اجتماعی جامعه هدف دارد و دهیاران باید برای تحقق برنامه مشترک فرمانداری و صندوق بیمه اجتماعی روستائیان تلاش مضاعف داشته باشند.


با هدف پوشش بیمه‌ای صددرصدی و گسترش ارائه خدمات بیمه اجتماعی به منظور ایجاد چتر حمایتی در روستاهای شهرستان مرزی نمین و همچنین شهرهای نمین، آبی‌بیگلو و عنبران، شهرستان نمین به عنوان پایلوت انتخاب شد.

عبدالهی مدیر استان اردبیل در همایش دهیاران شهرستان نمین که به منظور هماهنگی برای اجرای طرح پوشش صددرصدی بیمه اجتماعی صورت گرفت، با اشاره به اینکه اجرای این طرح با همکاری فرمانداری نمین، مشارکت دهیاران شهرستان و صندوق آغاز شده است؛ ادامه داد: زمان لازم برای اجرای این طرح یکسال در نظر گرفته شده است و برای تحقق برنامه مورد نظر در اولین گام تهیه آمارنامه برای هر روستا جهت بررسی وضعیت ضریب نفوذ بیمه در روستاهای شهرستان نمین برای محاسبه دقیق جامعه مشمول آغاز شده است و اجرای موفق طرح مستلزم مشارکت مردم در جامعه هدف می‌باشد.

رضا عبداللهی با بیان اینکه جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، کاهش اختلاف طبقاتی وبالا بردن سطح زندگی روستائیان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی و باز توزیع عادلانه درآمد از اهداف اصلی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان می‌باشد، افزود: بیمه اجتماعی روستائیان از برنامه‌های راهبردی دولت تدبیر و امید است و دو  برابر حق بیمه را دولت به عنوان کارفرما پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه متوسط ضریب نفوذ بیمه بعد از اعمال سقف سنی 31 درصد در کشور می‌باشد؛ تصریح کرد: استان اردبیل با ضریب نفوذ 47 درصدی 16 درصد از متوسط کشور بیشتر است و تلاش بر این است با گسترش و تعمیم پوشش بیمه‌ای در جامعه هدف تا پایان سال حداقل ضریب نفوذ 55 درصدی را در استان شاهد باشیم.

عبداللهی همچنین گفت؛ غیر از شهرستان نمین که به عنوان پایلوت انتخاب شد تا آخر آبانماه سالجاری طبق هماهنگی‌هایی که با فرمانداران شهرستان‌ها صورت می‌گیرد از هر شهرستان نیز یک بخش برای اجرای طرح پوشش صددرصدی انتخاب و اعلام خواهد شد.

فرماندار نمین نیز در همایش دهیاران شهرستان نمین با بیان اینکه انتخاب شهرستان نمین به عنوان پایلوت با هدف پوشش صددرصدی جامعه هدف صورت گرفته است، افزود: بیمه اجتماعی روستائیان رابطه مستقیمی با زندگی مردم و رفاه اجتماعی جامعه هدف دارد و دهیاران باید برای تحقق برنامه مشترک فرمانداری و صندوق بیمه اجتماعی روستائیان تلاش مضاعف داشته باشند.

عاطف ناصری با انتقاد از عملکرد بعضی از بیمه‌ها گفت: متاسفانه عملکرد بعضی از  بیمه‌ها تاثیر منفی بر اعتماد مردم به بیمه‌ها داشته است و این بی‌اعتمادی به بعضی از بیمه‌ها هیچ ربطی به بیمه اجتماعی روستائیان ندارد و در واقع بیمه اجتماعی یک امتیاز خاص برای روستائیان و جامعه هدف است و در این راستا باید دهیاران با قدرت تمام مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را در روستاها اطلاع‌رسانی کرده و حد و مرز بیمه اجتماعی روستائیان را با سایر بیمه‌ها تفکیک کنند.

وی با تاکید بر اینکه ماموریت بیمه اجتماعی روستائیان در راستای تکریم و حفظ شان و منزلت اجتماعی افراد است، ادامه داد: دولت با هدف افزایش رفاه اجتماعی جامعه هدف و بخصوص در روستاها توجه ویژه‌ای به بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر دارد و دهیاران برای تسریع در اجرای طرح هر چه سریعتر آمارنامه بیمه روستاها را تکمیل و در اختیار  صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و فرمانداری قرار دهند.

لازم به ذکر است در حال حاضر سه هزار نفر در شهرستان نمین تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستائیان قرار دارند و با استناد به سرشماری سال 1395 شهرستان نمین با 60 هزار و 644 نفر جمعیت از سه بخش و هفت دهستان تشکیل شده است و با کشور جمهوری آذربایجان همجوار است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©