مشارکت صندوق در برگزاری جشنواره انار شهرستان سروآباد

مشارکت صندوق در برگزاری جشنواره انار شهرستان سروآباد

اولین جشنواره انار شهرستان سروآباد با مشارکت پررنگ صندوق بیمه اجتماعی رکوع استان کردستان در روستای سلین برگزار گردید.


به گزارش روابط‌ عمومی ، در این جشنواره که با مشارکت پر رنگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان کردستان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ، مدیران کل ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، ستاد مبارزه با مواد مخدر ، جهاد دانشگاهی، امور روستایی استانداری، محیط زیست  و فرمانداران شهرستانهای کامیاران و سروآباد ، شهرداران شهرهای سروآباد و اورامان و بخشداران شهرستان سرو آباد در روستای گردشگری سلین برگزار شد، توسط بانیان مراسم به زبان‌های کُردی، اورامی، فارسی و انگلیسی برای گردشگران خارجی معرفی منطقه اورامان و انار و زیبایی‌های آن برای حضار ارائه گردید.

همچنین اجرا رقص انار توسط کودکان روستاهای منطقه اورامان با پوشش لباس کُردی، دف نوازی، اجرای آهنگ به زبان کُردی و قرائت اشعار محلی در وصف انار از دیگر بخش‌های این مراسم بود.  

در این جشنواره پرچم تشریفات، بنر و پوسترهای صندوق در محل برگزاری همایش نصب و همچنین در محل نمایشگاه ، غرفه اطلاع رسانی صندوق برپا و بروشورهای صندوق در میان جمعیت توزیع گردید . "شایان ذکر است لوگوی صندوق به عنوان یکی از دستگاههای مشارکت کننده در کلیه بنرهای نصب شده  قید شده بود.

سخنرانان این مراسم صباح محمدی، بخشدار اورامان و حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان بودند که وعده برگزاری بهتر این جشنواره را در سال‌های آتی دادند.

محمدی، بخشدار اورامان ضمن تشکر ویژه از همکاری و مشارکت بسیار خوب صندوق در برگزاری این جشنواره ، در سخنان خود از حضور 5000 مهمان در این مراسم خبر داد و گفت: سالانه بیش از 3000 تن انار از باغات منطقه اورامان برداشت می‌شود . وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی پتانسیل بالا منطقه و توسعه گردشگری در این بخش عنوان کرد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان هم در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: آب خوبی در سدهای کنار دست باغ‌های این منطقه وجود دارد اما باغ‌ها تشنه هستند که حق همه کشاورزان است که از این آب ها استفاده کنند و اضافه کرد استاندار کردستان بر روی این موضوع آگاهی دارند و تخصیص آب برای اورامان در دستور کار ایشان است .  فیروزی در بخش پایانی سخنان خود نیز از مشارکت مناسب صندوق در این جشنواره قدردانی نمود

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©