بررسی راهکارهای همکاری و تعامل کمیته امداد استان با صندوق

بررسی راهکارهای همکاری و تعامل کمیته امداد استان با صندوق

در این جلسه در خصوص شناسایی و معرفی افراد بی بضاعت که بیمه آنها قطع شده بحث و تبادل نظر شد .


به گزارش روابط عمومی ،‏ در راستای قول مساعد مدیر عامل محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور آقای فتاح در خصوص پرداخت حق بیمه بیمه شدگانی که توانایی پرداخت حق بیمه خود را ندارند جلسه ای با حضور زارع مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد و علیزاده مدیر کل کمیته امام خمینی (ره) یزد تشکیل شد و موارد ذیل بحث و تبادل نظر شد .

زارع در ابتدا از نقش و اهمیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر و تاثیر این صندوق بر جامعه به خصوص جامعه روستایی گفت و چند نمونه از موارد ویژه که بر زندگی بازماندگان بیمه شده تاثیر گذار بوده را مثال زدند و گفتند در جلسه ای که با حضور فتاح و مسئولین استان در شهرستان خاتم برگزار شد می خواهیم افرادی که توانایی تمدید حق بیمه خود را ندارند شناسایی و با ارائه پیشنهادات و همکاری با یکدیگر این مبحث را پیگیری و به پایان برسانیم .

ابراهیمی در زمینه صندوق بیمه نهایت همکاری و تلاش مضاعف را داشته است ، توضیحاتی در خصوص وضعیت آماری صندوق بر این اساس که تعداد زیادی از بیمه شدگان در روستاها به علت خشکسالی و دلایل دیگر توانایی مالی خود را از دست داده و دیگر قادر به پرداخت حق بیمه خود نیستند ارائه داد و همچنین یاد آور کرد که تعداد زیادی نیز هستند که ثبت نام نموده اند اما به دلیل فقر و تنگدستی توانایی پرداخت حق بیمه را نداشته اند بنابر این تقاضا داشتند برنامه ریزی صورت پذیرد تا با این فرصت پیش آمده بتوان افراد نیازمند را در اولویت قرار داده تا بلکه بتوان آینده ای آسان و مطمئن برای آنان رقم زد.

در ادامه علیزاده گفت : در رابطه با بیمه ، کمیته امداد در اوایل بیشتر مبحث خود را به بیمه روستائیان و عشایر قرار داد طی چند سال گذشته کمیته امداد گرایش پیدا کرد به سمت سازمان تامین اجتماعی که می توان گفت تامین اجتماعی مزایا و معایب خاص خود را داشت و از سال گذشته گفته شد که تاکید بر روی سازمان تامین اجتماعی نشود و بحث بیشتر بر این موضوع قرار گیرد که افراد به هر نحوی تحت پوشش یکی از سازمان های بیمه ای قرار گیرند.

وی گفت : پیرو دستور فتاح کمیته امداد آماده همکاری و مساعدت به افراد کم بضاعت را دارد و با توجه به مبلغ حق بیمه پایین این صندوق کمیته امداد توانایی پرداخت این مبلغ را دارد . ایشان درخواست داشتند صندوق اسامی افرادی که به علت عدم تمکن مالی ، توانایی پرداخت حق بیمه را ندارند در اختیار کمیته قرار دهد تا کمیته نسبت به بررسی وضعیت آنها پرداخته و در نهایت پس از جمع بندی نسبت به پرداخت حق بیمه آنها اقدام شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,527
  • 4,124,655
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©