همایش همبستگی و اتحاد ایلات و طوایف عشایر استان فارس برگزار شد

همایش همبستگی و اتحاد ایلات و طوایف عشایر استان فارس برگزار شد

همایش همبستگی و اتحاد ایلات و طوایف عشایر استان فارس با همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر فارس،سپاه عشایر فارس و امور عشایر فارس برگزار شد.


جلسه ای با حضور علایی مقدم قائم مقام امور عشایر کشور،کمالی مدیر فارس،بهرام پور مدیر کل آموزش و پرورش عشایرفارس ،افسری فرمانده سپاه عشایر فارس،بهرامی مدیر کل امور عشایر فارس،شوراها و معتمدین عشایری  سراسر استان ، و کارگزاری های عشایری استان فارس در سالن مجتمع فرهنگی شلمچه شیراز برگزار شد.

 افسری پس از تلاوت کلام الله مجید و گرامیداشت هفته وحدت و هفته بسیج  گفت: قبل از پیروزی انقلاب تعداد بسیار محدودی از روستاهای کشور دارای راه روستایی و برق بودند در حالی که امروز و در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اغلب روستاهای کشور دارای برق، گاز و راه روستایی مناسب هستند.

وی گفت: باید با برپایی چنین همایش ها و نشست های با بیان دستاوردها و موفقیت های نظام و تاکید بر لزوم حفظ وحدت و اتحاد در جامعه، نقشه های دشمنان را خنثی و تبلیغات سوء آنها را بی اثر کنیم.

سپس افسری با اشاره به اهمییت  تأمین آینده عشایر گفت :بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر فرصت ارزشمندی است که تمامی دستگاه های مرتبط با جامعه ی عشایری باید صمیمانه همکاری کنند تا بتوانیم با به عضویت در آوردن خانوارهای عشایری فارس به نوعی آینده این عزیزان را تأمین کنیم.

سپس کمالی ضمن خرسندی از برگزاری همایش همبستگی و اتحاد عشایر فارس گفت: یکی از مهمترین تکالیف مندرج در اصل 29 قانون اساسی ،برخوردار نمودن تمامی آحاد جامعه از مزایای بیمه های اجتماعی است که سند چشم انداز بیست ساله نظام نیز بر اجرای کامل آن به دور از تبعیض تأکید نموده . در همین راستا با تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر در سال 1384 بعنوان یکی از ارکان اجرائی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کلیه کشاورزان،روستاییان و عشایر نیز امکان پیدا کردند که مانند کارکنان لشکری و کشوری و کارگران از مزایای مستمری بازنشستگی، مستمری بازماندگان متوفی و مستمری از کار افتادگی کلی برخوردار شوند.

سپس کمالی با اشاره به تاریخچه صندوق به تشریح خدمات و مزایای صندوق و سطوح درآمدی پرداخت و جامعه ی هدف صندوق را بصورت جداگانه معرفی کرد.

کمالی در ادامه با بیان این مطلب که استان فارس از نظر آمار بیمه ای مقام سوم را در کشور دارا می باشد گفت لیکن تا رسیدن به درصد جذب رضایت بخش باید فعالیت های عمده ای صورت پذیرد تا بتوانیم چتر حمایتی صندوق را بر سر جامعه ی هدف گسترش دهیم و این امر محقق نمی شود مگر با همکاری صمیمانه تمامی دستگاه های خدمات رسان به جامعه ی عشایری که از نزدیک با این قشر در ارتباط هستند.

در پایان کمالی به پاس قدردانی از همکاری خالصانه ی سپاه عشایر و امور عشایر با اهداء لوح تقدیر از افسری و بهرامی و کارگزاری های عشایری 66294 ـ 66283 ـ 66138  تجلیل بعمل آورد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©