امان‌الله شاقوزایی بیمه اجتماعی در ایجاد امنیت شغلی صنعتگران نقش موثری دارد

امان‌الله شاقوزایی بیمه اجتماعی در ایجاد امنیت شغلی صنعتگران نقش موثری دارد

بر اساس امار تاکنون بیش از 10 هزار فعال حوزه صنایع‌دستی در استان شناسایی شده اند که بنابر تاکید امان‌الله شاقوزایی، مدیر استان زاهدان، در راستای حمایت از این تولیدکنندگان تلاش می شود بیمه اجتماعی در سطح استان گسترش داده شود.


به گزارش روابط عمومی، نهمین نمایشگاه صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی زاهدان، با حضور آیت ا… سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان، باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مالکی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، جمال زهی مدیرکل امور روستاها و شوراهای استانداری و سایر مسئولین افتتاح شد.

امان‌الله شاقوزایی مدیر استان زاهدان در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی، با اشاره به تفاهم‌نامه این صندوق با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اظهار داشت: بیمه اجتماعی نقش مؤثری در تأمین رفاه و ایجاد امنیت شغلی صنعتگران و هنرمندان در حوزه صنایع‌دستی دارد و فعالین این حوزه می‌توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی از مزایای آن بهره‌مند شوند.

شاقوزایی با بیان اینکه صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از شهرت جهانی برخوردار هستند، گفت: حاصل ذوق، هنر و خلاقیت زنان و مردان هنرمند این استان صنایع‌دستی متنوع، جذاب و بی‌نظیری است که در داخل کشور و دیگر کشورها مورد استقبال قرار گرفته و این موضوع همواره باعث افتخار بوده است.

وی افزود: بر اساس آمار اعلام‌شده تاکنون در استان بیش از 10 هزار فعال حوزه صنایع‌دستی در رشته‌های سوزن‌دوزی، سکه دوزی، حصیربافی، سفال، خامه‌دوزی سیستان، لباس‌های محلی، گلیم‌بافی و … شناسایی شده است و در راستای حمایت از این تولیدکنندگان تلاش می‌کنیم بیمه اجتماعی را در سطح استان گسترش دهیم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان با اعلام حضور صنعتگرانی از 25 استان کشور در این نمایشگاه، گفت: از ۱۵۰ غرفه صنایع‌دستی در این نمایشگاه ۷۰ غرفه به صنعتگران سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده و غرفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان نیز در نمایشگاه حضور فعال دارد و پذیرای بازدیدکنندگان است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©