مدیر صندوق استان کرمان هدف ما اعاده حق اجتماعی افراد با حفظ کرامت انسانی است

مدیر صندوق استان کرمان هدف ما اعاده حق اجتماعی افراد با حفظ کرامت انسانی است

بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان کرمان توانسته از اولین سال فعالیت تاکنون نزدیک به 75 هزار خانوار بیمه شده، 5500 مستمری بگیر، 2500 مستمری بگیر بازمانده و 3000 نفر بازنشسته را تحت پوشش خود قرار دهد.


به گزارش روابط عمومی، جلسه بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان رابر با حضور مدیر استان کرمان، معاون عمرانی فرمانداری رابر، مدیر کارگزاری بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر رابر و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری رابر برگزار شد.

در این جلسه محمد میرجعفری مدیر استان کرمان با بیان اینکه قریب به یکصد سال است که در ایران بیمه مختص به کسانی بوده که رابطه کارگری و کارفرمایی دارند، گفت: طی این سال ها هیچگونه بیمه اجتماعی برای افراد تولیدکننده نظیر عشایر، کشاورزان و دامداران که قشر عظیمی از جمعیت ما را تشکیل می دهند درنظر گرفته نشده بود.

محمد میرجعفری با اشاره به اینکه از سال 84 بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر راه اندازی شده است گفت: در سال84 طی برنامه پنج ساله چهارم توسعه، دولت مکلف شد طی مدت 6 ماه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را برای حمایت و دسترسی آسان تر این قشر زحمت کش با همکاری شرکت های تعاونی روستایی و دهیاران توسعه دهد. او افزود : از اولین سال فعالیت تاکنون قریب 75 هزار خانوار بیمه شده، 5500 مستمری بگیر، 2500 مستمری بگیر بازمانده و 3000 نفر بازنشسته داریم.

میرجعفری با اشاره به اینکه درحال حاضر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر هر خانواده را با هرماه 20 هزارتومان و حداکثر 45 هزارتومان بیمه می کنید گفت: تعهدات بیمه روستاییان و عشایرهمچون تامین اجتماعی برای بیمه شدگان اختیاری شامل بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت سرپرست خانوار می شود.

او با توضیح اینکه این بیمه یک فرصت طلایی برای کسانی است که در شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت زندگی می کنند که شامل روستاییان و عشایر می شود گفت: این قشر 40 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند اما هنوز 120 هزار خانوار در استان کرمان به دلایل مختلف نتوانسته اند تحت پوشش بیمه ای قرار بگیرند.

مدیر استان کرمان با اشاره به اینکه در این راستا ستاد راهبردی وزارت کشور در استان و شهرستان ها فعال شده گفت: در قالب این ستاد راهبردی پیگیر چالش های موجود هستیم و مشکلات موجود بیمه شدگان رصد می شود. او همچنین خواستار اطلاع رسانی و توجیه مردم درخصوص مزایای این بیمه اجتماعی شد و افزود: بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر می خواهد حق اجتماعی افراد را سرافرازانه با حفظ کرامت انسانی به محق برساند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©