همایش همبستگی ایلات و طوایف عشایر استان فارس برگزار شد

همایش همبستگی ایلات و طوایف عشایر استان فارس برگزار شد

همایش همبستگی و اتحاد ایلات و طوایف عشایر استان فارس با همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس، سپاه عشایر فارس و امور عشایر فارس برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی،همایشی با حضور شاهپور علایی مقدم قائم مقام امور عشایر کشور، حسن کمالی مدیر صندوق فارس، علیرضا بهرام پور مدیر کل آموزش و پرورش عشایر فارس، عیسی افسری فرمانده سپاه عشایر فارس، روح الله بهرامی مدیر کل امور عشایر فارس، شوراها و معتمدین عشایری سراسر استان و کارگزاری های عشایری استان فارس در سالن مجتمع فرهنگی شلمچه شیراز برگزار شد.

در این مراسم عیسی افسری با بیان اینکه برخلاف گذشته، امروز و در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اغلب روستاهای کشور دارای برق، گاز و راه روستایی مناسب هستند، گفت: باید با برپایی چنین همایش ها و نشست های با بیان دستاوردها و موفقیت های نظام و تاکید بر لزوم حفظ وحدت و اتحاد در جامعه، نقشه های دشمنان را خنثی و تبلیغات سوء آنها را بی اثر کنیم.

فرمانده سپاه عشایر فارس با اشاره به اهمیت تأمین آینده عشایر گفت: بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر فرصت ارزشمندی است که تمامی دستگاه های مرتبط با جامعه عشایری باید صمیمانه همکاری کنند تا بتوانیم با به عضویت در آوردن خانوارهای عشایری فارس به نوعی آینده این عزیزان را تأمین کنیم.

در ادامه این همایش حسن کمالی، مدیر صندوق استان فارس، ضمن خرسندی از برگزاری همایش همبستگی و اتحاد عشایر فارس گفت: یکی از مهمترین تکالیف مندرج در اصل 29 قانون اساسی، برخوردار کردن تمامی آحاد جامعه از مزایای بیمه های اجتماعی است که سند چشم انداز بیست ساله نظام نیز بر اجرای کامل آن به دور از تبعیض تأکید کرده است.

مدیر صندوق استان فارس با توضیح اینکه تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 1384 به عنوان یکی از ارکان اجرائی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی امکان بهرمندی کشاورزان، روستاییان و عشایر را از مزایای مستمری بازنشستگی، مستمری بازماندگان متوفی و مستمری از کار افتادگی فراهم کرده است؛ با اشاره به تاریخچه صندوق به تشریح خدمات و مزایای صندوق، سطوح درآمدی و جامعه هدف صندوق پرداخت.

حسن کمالی در ادامه با بیان این مطلب که استان فارس از نظر آمار بیمه ای مقام سوم را در کشور دارا است، گفت: اکنون تا رسیدن به درصد جذب رضایت بخش باید فعالیت های عمده ای صورت پذیرد تا بتوانیم چتر حمایتی صندوق را بر سر جامعه هدف گسترش دهیم و این امر محقق نمی شود مگر با همکاری صمیمانه تمامی دستگاه های خدمات رسان به جامعه عشایری که از نزدیک با این قشر در ارتباط هستند.

در پایان حسن کمالی به پاس قدردانی از همکاری خالصانه سپاه عشایر و امور عشایر با اهداء لوح تقدیر از افسری و بهرامی و کارگزاری های عشایری تجلیل به عمل آورد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©