11 هزار خانوار روستایی البرز عضو صندوق بیمه اجتماعی شدند

11 هزار خانوار روستایی البرز عضو صندوق بیمه اجتماعی شدند

مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان البرز اعلام کرد که تاکنون 11 هزار خانوار روستایی و عشایری این استان به عضویت این صندوق درآمده اند.


به گزارش روابط عمومی، هادی بشیری در نشست ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان فردیس در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: اکنون حدود 700 خانوار روستایی و عشایری استان البرز به علت فوت، از کارافتادگی یا بازنشستگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی استفاده می کنند.

وی گفت: در شهرستان فردیس حدود 500 نفر قالیباف فعالیت می کنند که می توانند ازمزایای صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر بهره مند شوند.

وی بیان داشت: افراد بین سنین 18 تا 50 سال می تواند عضو این صندوق شوند از نظر تعداد، سرانه و سهمیه مشکلی وجود ندارد.

بشیری یادآور شد: یکی از برنامه هایی که در استان به ویژه در شهرستان ها مدنظر است انجام طرح دهگردشی است که با حمایت بخشداری و دهیاری انجام می شود و در اجرای آن افراد فاقد بیمه از مزایای این صندوق بهره مند می شوند.

وی اظهار داشت : یکی از مشکلات استان البرزمهاجرپذیری است که سرانه بیمه ای مهاجران به استان های مبداء پرداخت می شود اما خدمات را از استان البرز دریافت می کنند.

بشیری گفت: روسئائیان و عشایر می توانند با انتخاب سطوح درآمدی ازچهار میلیون ریال تا 9 میلیون ریال و پرداخت حق بیمه ماهانه 200 هزار ریال تا 450 هزار ریال بیمه شوند.

وی افزود: سال گذشته با اجرای طرح دهگردشی در روستای فرخ آبادزیبادشت فردیس 35 خانوار فاقد پوشش بیمه اجتماعی شناسایی و به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر در آمدند.

بشیری افزود: بیمه شدگان از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری بازماندگان برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: روستائیان و عشایر، زنان خانه دار روستایی و عشایر، کشاورزان غیر ساکن در روستا، شاغلان فصلی ، فعالان حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی قالیبافان ، شاغلان حوزه مرتبط با فرش،گلیم و جاجیم و… می توانند در این صندوق بیمه شوند.

بشیری اظهار داشت: کل سهم بیمه این صندوق 15 درصد است که 10 درصد توسط دولت و پنج درصد توسط بیمه گذار پرداخت می شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©