مدیرکل امور بانوان و خانواده‌ استان سیستان و بلوچستان بیمه های اجتماعی تاثیر مهمی در توانمندسازی بانوان دارند

مدیرکل امور بانوان و خانواده‌ استان سیستان و بلوچستان بیمه های اجتماعی تاثیر مهمی در توانمندسازی بانوان دارند

فاطمه فاضلی، مدیرکل امور بانوان و خانواده‌ استانداری سیستانو بلوچستان، بیمه‌های اجتماعی را در توانمندسازی بانوان بسیار موثر دانست و کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و همچنین توسعه اقتصادی و اجتماعی در بخش‌های مختلف کشاورزی، روستایی و عشایر را از اهداف صندوق بیمه اجتماعی عنوان کرد.


به گزارش روابط عمومی، امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق سیستان و بلوچستان و فاطمه فاضلی مدیرکل امور بانوان و خانواده‌ استانداری با حضور در روستای کالیکه (دوربن) واقع در بخش مرکزی زاهدان با بانوان روستایی دیدار و گفتگو کردند.

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیمه اجتماعی نقش مؤثری در کاهش فقر در مناطق کم برخوردار و روستایی دارد، اظهار داشت: روستائیان از اقشار مولد جامعه هستند و بانوان روستایی می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود و ایجاد کسب‌وکار، مشاغل خانگی و صنایع دستی به رشد اقتصاد خانوار کمک کنند.

او حمایت از روستاییان را در جهت توسعه پایدار لازم و ضروری دانست و گفت: دولت در راستای حمایت از روستاییان و امنیت شغلی و رفاه آنان مکلف است بنا بر تمهیدات صورت گرفته سهم دو برابری را نسبت به بیمه‌شدگان این صندوق پرداخت کند.

شاقوزایی با بیان اینکه از اقدامات صندوق بیمه اجتماعی، اجرای قانون حمایت از خانواده و پرداخت مستمری به زنان واجدالشرایط مستمری بود، افزود: زنان خانه دار کشاورز، روستایی و عشایری و زنان ساکن در شهر های زیر 20 هزار نفر جمعیت می توانند با پرداخت حق بیمه سالیانه از حق مستمری، بازنشستگی و از کار افتادگی در آینده برخوردار شوند.

فاضلی مدیرکل امور بانوان و خانواده‌ی استانداری نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت بیمه‌های اجتماعی در توانمندسازی بانوان گفت: کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و همچنین توسعه اقتصادی و اجتماعی در بخش‌های مختلف کشاورزی، روستایی و عشایر ازجمله اهداف صندوق بیمه اجتماعی است.

وی افزود: دولت با گسترش بیمه‌های اجتماعی در راستای گسترش عدالت اجتماعی و در جهت کاهش فاصله طبقاتی، گام‌های بزرگی برداشته است و با توجه به جمعیت بالای روستایی و عشایری استان، لازم است با آگاهی بخشی و تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی برای گسترش پوشش بیمه‌ای تلاش کنیم و این نشستها در دیگر نقاط نیز ادامه خواهد داشت.

در این دیدار بانوان روستا به بیان مشکلات خویش در زمینه‌های عدم دسترسی به مرکز بهداشتی، بیمه اجتماعی، آب‌لوله‌کشی و آمار بالای بازماندگان از تحصیل، کمبود فضاهای آموزشی و دیگر مشکلات پرداختند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©