در 7 ماهه منتهی به آبان 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل محقق شد رشد 40 درصدی بیمه‌شدگان کم‌ریسک صندوق

در 7 ماهه منتهی به آبان 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل محقق شد رشد 40 درصدی بیمه‌شدگان کم‌ریسک صندوق

آمارها از رشد 40 درصدی بیمه شدگان زیر 50 سال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر می دهد. به گزارش روابط عمومی، سیاست تشویق کاهش سن، ...


آمارها از رشد 40 درصدی بیمه شدگان زیر 50 سال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر می دهد.

به گزارش روابط عمومی، سیاست تشویق کاهش سن، افزایش هماهنگی بخش های مختلف ستاد با مدیریت‌های استانی  و تحرک بیشتر کارگزاری‌ها در مجموع، رشد بیمه شدگان کم ریسک صندوق را در پی داشته است به طوری که تعداد بیمه شدگان جدید زیر 50 سال از 42 هزار و 700 نفر در پایان مهر ماه سال ۱۳۹۶ به بیش از 60 هزار نفر در انتهای مهر ماه 1397 رسیده است. به این ترتیب، جذب افراد کم ریسک در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان بالغ بر 40 درصد رشد داشته است.

در ادبیات موضوع، بیمه شدگان با سن بیشتر از 50 سال را بیمه شدگان «های ریسک» یا پرخطر می خوانند چرا که دوره بیمه پردازی ایشان کوتاه است.

نکته قابل توجه در عملکرد این شاخص، رشد 101 درصدی آن در مهرماه 97 نسبت به مهر ماه 96 است. در این ماه تعداد 11 هزار و 582 نفر به جمع بیمه شدگان صندوق پیوسته اند در حالی که عملکرد مهرماه سال گذشته، 5 هزار و 755 نفر بوده است.

نمودارها همچنین نشان می دهند روند افزایش جذب بیمه شده کم ریسک از ابتدای سال جاری آغاز شده است بطوری که عملکرد این شاخص در فروردین و اردیبهشت گذشته نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 83 و 98 درصد رشد نشان می دهد.

این روند در دو ماه خرداد و تیر متوقف شده و کاهش 5/0 و 6 درصدی داشته است اما از مرداد ماه بار دیگر روند جذب بیمه شده جدید زیر 50 سال صعودی شده و در سه ماه متوالی رشدهای 18، 69 و 101 درصدی را به ثبت رسانده است. برآوردها نشان می دهد این روند در آبان و آذر ماه نیز ادامه داشته و جذب بیمه شده کم ریسک در حال افزایش است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©