ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی شهرستان زاهدان برگزار شد

ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی شهرستان زاهدان برگزار شد

ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی با محوریت «کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد پایدار روستایی» ویژه دهیاران با حضور مدیرصندوق استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، فرماندار شهرستان زاهدان، اساتید اعزامی از سازمان همیاری وشهرداریهای وزارت کشور، بخشداران و دهیاران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی با محوریت کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد پایدار روستایی، ویژه دهیاران با حضور امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان، آرش جمال زهی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، ابوذر مهدی نخعی فرماندار شهرستان زاهدان، اساتید اعزامی از سازمان همیاری وشهرداریهای وزارت کشور، بخشداران و دهیاران در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان زاهدان برگزار شد.

 شاقوزایی در این برنامه با اشاره به نقش دهیاران در گسترش بیمه اجتماعی و معرفی خدمات ارزشمند دولت، گفت: دهیاران با توجه به ارتباط نزدیکی که با جامعه هدف دارند می‌توانند با اعتماد سازی در گسترش پوشش بیمه اجتماعی برای روستائیان کشاورزان و عشایر تأثیرگذار باشند و مزایای عضویت در صندوق را به خوبی معرفی کنند و این امر محقق نخواهد شد مگر با اطلاع رسانی چهره به چهره و اجرای طرح ده گردشی و مراجعه به درب منازل روستایی که با تاکید فرماندار در دستور کار دهیاران قرار خواهد گرفت.

او با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ با برخی دستگاه‌های اجرایی، گفت: تفاهم‌نامه با اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در راستای بیمه فعالان و تولیدکنندگان صنایع‌دستیکی از مهم‌ترین تفاهم‌نامه‌ها است و افرادی که در زمینه صنایع‌دستی نظیر سوزن‌دوزی، گلیم‌بافی و … فعالیت دارند می‌توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی از مزایای آن بهره‌مند شوند و زندگی زمانی در روستا جریان دارد که مردم فعالیت اقتصادی داشته باشند و این بیمه حامی کارآفرینان و اشتغال روستایی خواهد بود.

جمال زهی مدیرکل امور شوراها و دهیاری‌های استانداری  با اشاره به خدمات ارزنده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال‌های اخیر و ضرورت افزایش چتر بیمه اجتماعی در روستاها، گفت: عضویت در صندوق بیمه اجتماعی ظرفیت مناسبی برای توانمندسازی خانواده‌ها و  رشد اقتصاد خانوار است. از جمله خدمات ارزشمند دولت برای حمایت از روستائیان و عشایر، تحت پوشش قرار دادن آنان در بیمه اجتماعی است.

وی افزود: لازم است دهیاران در راستای حفظ اشتغال موجود و ترویج مزایای صندوق، افراد مشمول فاقد بیمه اجتماعی را شناسایی و به کارگزاران صندوق معرفی کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 703
  • 4,126,093
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©