گزارش اقتصادی سال 1396 صندوق بیمه در جلسه اخیر شورای مدیران ارائه شد

گزارش اقتصادی سال 1396 صندوق بیمه در جلسه اخیر شورای مدیران ارائه شد

جلسه شورای مدیران صندوق با حضور محمدرضا واعظ مهدوی ، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر و مدیران صندوق برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، در جلسه شورای مدیران، که چهارشنبه 21 آذر برگزار شد ضمن بررسی گزارش اقتصادی 10 ساله صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر، محمدرضا واعظ مهدوی با تشریح و توضیح سیاست های جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  به ارائه و پیشنهاده راهکارهایی جهت توسعه و سرعت بخشیدن به خدمت رسانی های صندوق پرداخت.

تقویت نظام پیشنهادات، حمایت از افزایش بیمه شدگان زن، حمایت از دوره های آموزشی برای کارگزاران و همچنین مذاکره با تامین اجتماعی برای حل مشکل نقل و انتقالات از جمله پیشنهاداتی بود که مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر در این جلسه ارائه کرد.

یکی ازنکات مهمی که دراین جلسه نسبت به آن تاکید شد بحث شفافیت سازی بود که به نابر آن واعظ مهدوی خواستار شفافیت سازی، ارائه و انتشار گزارش های دوره ای و سالیانه صندوق در سایت شد.

با توجه به اهمیت بحث شفافیت سازی توضیح شاخص وفاداری و نحوه محاسبه آن در استان ها، ارائه گزارش از مدیران کل و معاونین و اعلام جمعیت بیمه شدگان به صورت آنلاین و روزانه از جمله پیشنهادهایی بود که واعظ مهدوی در این خصوص مطرح کرد و در ادامه مدیران و نمایندگان بخش های مختلف سازمان به بیان دیدگاه های خود دراین باره پرداختند.

در ادامه این نشست گزارش اقتصادی سال 1396 توسط حسین هنجنی ارائه شد که شامل  8 بخش اصلی است. در بخش های این در بخش نخست این گزارش با عنوان «حکمرانی»  به اسناد بالادستی نظیر برنامه ریزی استراتژیک صندوق مصوبات هیئت مدیره و نیز قوانین مرتبط با صندوق در قانون اساسی، سند چشم انداز ، برنامه های توسعه کشور، قانون احکام دائمی برنامه های توسعه و نیز برنامه ششم توسعه پرداخته شده است.

در بخش دوم شاخص های کلان توسعه روستایی مطرح شد که به بررسی شاخص های تأثیر گذار کلان نظیر جمعیت، امید به زندگی، ضریب جینی، درآمد و هزینه خانوار متناسب با جامعه هدف صندوق می پرداخت.

 همچنین گسترش پوشش بیمه ای، اهم اقدامات در واحدها، پایداری منابع و سرمایه گذاری و محاسبات بیمه ای و بهره وری در صندوق نیز از دیگر بخش های مطرح شده در این گزارش بود.

تغییر دیگری که در این گزارش نسبت به گزارش های قبلی صورت گرفته بود، ارزیابی تاثیرات مناطق برعملکرد صندوق طی 8 شاخص بود که در این ارزیابی مقایسه استانها با یکدیگر نیز مدنظر قرار گرفته بود که می تواند راهگشای تصمیم گیری در سطح استان­ها باشد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 230
  • 3,888,485
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©