معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری: تاثیرگذارتر از بیمه سراغ نداریم

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری: تاثیرگذارتر از بیمه سراغ نداریم

محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری خدمات ارائه شده توسط بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را کاری بزرگ در راستای آینده سازی برای روستائیان عنوان کرد که نتیجه آن حفظ کرامت و عزت روستائیان است.


به گزارش روابط عمومی، دکتر محمد امید که پس از بازنشستگی سیدابوالفضل رضوی به سمت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری منصوب شده است با تشکر از خدمات صندوق گفت: برآورد ما این است که قریب به 49 دستگاه در روستاها به خدمت‌رسانی مشغول هستند، کلاً سازوکارهای مناسب جهت هماهنگی و هم افزایی این دستگاه­ها ایجاد شده است، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، دستگاه پنجاهم در بین نهادهای فعال در روستاها نخواهد بود و ما وظیفه هماهنگی فعالیت‌های این 49 دستگاه با یکدیگر رابرای خودمان تعریف کرده ایم و بدین لحاظ از ورود گسترده به مساول اجرایی پرهیز خواهیم کرد.

دکتر امید با مهم خواندن فعالیت‌های صندوق بیمه اجتماعی روستائیان تاکید کرد: در بین تمام فعالیت‌هایی که برای روستاها و مناطق عشایرنشین در حال انجام است شاید هیچ کاری را با اهمیت‌تر از کار بیمه اجتماعی نتوان شمرد.

او در باب اهمیت بیمه روستائیان افزود: همین که شما خدماتی ارائه می‌دهید که روستائیان مسن، دیگر چشم‌شان به دست بچه­های خود نیست و می‌توانند مستقلاً درآمدی داشته باشند، یک قدم بزرگ برای آینده‌سازی در روستاها است. این کار تبلور حفظ کرامت و عزت روستائیان در دوران سالمندی است.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری قانون بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را پیشرفته و بسیار استثنایی دانست که پیش‌برد و توسعه آن حتی می‌تواند الگوی خوبی برای دیگر کشورها باشد.

امید گفت: شما نیاز دارید تا به حدی در پیشبرد کارتان جلو بیفتید که دولت را دنبال خود بکشانید تا با درک اهمیت توسعه بیمه روستائیان در بودجه سهم مناسبی برای این بیمه در نظر بگیرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اعلام آمادگی برای افزایش حجم همکاری‌ها، از خلأ حضور صندوق در سفرهای استانی مقامات بلندپایه دولت انتقاد کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا برنامه‌های صندوق در سفرهای استانی رئیس‌جمهور و معاون محترم اول نقش پررنگ‌تری داشته باشد.

او همچنین افزود: برای روستائیان کارهای بسیاری می‌شود کرد اما برای آینده روستا، هیچ کاری واجب‌تر از گسترش بیمه اجتماعی  نیست.

امید با بیان اینکه قرار است یارانه‌ها به صورت منطقه‌ای توزیع شود، پیشنهاد داد: صندوق می‌تواند طرحی ارائه دهد تا از یارانه‌ پهنه‌های کشاورزی، روستاها و مناطق عشایری، سهمی را برای بیمه اجتماعی افراد اختصاص دهند. به عبارت دیگر بخشی از سهم یارانه روستائیان، کشاورزان و عشایر صرف بیمه ایشان ‌شود که می‌تواند ضریب امید به زندگی و آسودگی از آینده را افزایش دهد و ما به طور کامل از این طرح حمایت می‌کنیم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,679
  • 4,142,152
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©