470 خانوار روستایی در گرگان از مستمری صندوق بهره مند شده اند

470 خانوار روستایی در گرگان از مستمری صندوق بهره مند شده اند

مدیر صندوق استان گلستان در نشست با فرماندار گرگان از بیمه شدن 8266 خانوار در شهرستان گرگان خبر داد که470 خانوار آن از مستمری صندوق بهره مند شده اند.


به گزارش روابط عمومی، دانیال پولادوند مدیر بیمه اجتماعی گلستان با حضور در محل فرمانداری گرگان با سید ابوالقاسم صفوی فرماندار این شهر دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار پولادوند ضمن تشریح اهداف و برنامه های صندوق، به اهمیت پوشش بیمه های اجتماعی و چشم انداز هر خانوار روستایی، یک بیمه اجتماعی اشاره کرد و گفت: برای افزایش ضریب نفوذ خدمات صندوق در روستاها و مناطق عشایری و بهره مندی آحاد جامعه از پوشش بیمه اجتماعی، باید مسئولان شهرستانی و محلی نسبت به آگاه کردن مردم بیش از پیش تلاش کنند.

مدیر صندوق استان گلستان با بیان اینکه دو برابر حق بیمه ها در این صندوق از سوی دولت تأمین می شود گفت: نرخ حق بیمه 15 درصد است که 5 درصد آن توسط بیمه شده و 10 درصد باقیمانده توسط دولت به عنوان کارفرما به صندوق پرداخت می شود.

او همچنین با ارائه گزارشی از عملکرد کارگزاری های صندوق در شهرستان گرگان شرح داد: از مجموع 8266 خانوار بیمه شده در شهرستان گرگان در حال حاضر 470 نفر از مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری بازماندگان صندوق بهره مند شده اند.

در ادامه صفوی فرماندار گرگان نیز ضمن مهم شمردن فعالیت های صندوق گفت: حفظ منزلت اجتماعی و کرامت انسانی را می­توان از مهمترین دستاوردهای صندوق معرفی کرد.

فرماندار  مرکز استان همچنین بر ضرورت حضور مسئولان صندوق در جلسات ماهانه شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها تأکید داشت و افزود هماهنگی های لازم در این خصوص با بخشداران انجام خواهد شد.  

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©